Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2014/2015

Krajské kolo Zeměpisné olympiády 2014/2015

V krajském kole ZeO 2014/2015 v úterý 17. března 2015 Gymnázium B. Hrabala v Nymburce reprezentovali tři studenti. Všichni tři překročili 60% hranici počtu získaných bodů a stali se tak úspěšnými řešiteli KK ZeO.

V nejmladší kategorii A (primy, 6. ročník ZŠ) se do KK ZeO probojoval Petr Vilímek z 1PA, který obsadil 7. příčku (v celorepublikovém žebříčku 65. příčku). Do kategorie B (sekundy, 7. ročník ZŠ) jsme vyslali loňského úspěšného řešitele a nadějného mladého geografa Alexandera Koukola z 2SA. Podařilo se mu tentokrát umístění na 12. příčce (celorepublikově na 85.). Vítěz letošního OK ZeO Jakub Růžička z 4KA v kategorii C (tercie a kvarty, 8. a 9. ročníky ZŠ), byl v době konání KK právě se svou třídou na ekokurzu v Krásensku (za okres Nymburk ho v klání nahradila studentka jiné školy umístěná na 3. místě). V kategorii D (střední školy) nás v KK reprezentoval osvědčený olympionik Jiří Mór z 3A, který skončil rovněž na 12. pozici (v rámci Česka na 87. pozici).

Do Benešova na ZŠ v Dukelské ulici doprovodil mladé geografy postupující z okresního kola ZeO prof. Soukup.

Všem třem reprezentantům patří velká gratulace, budou jim udělené pochvaly a jejich učitelé zeměpisu ocení jejich zásluhy a práci v předmětu nad rámec běžných studijních povinností také v klasifikaci. Získané potvrzení o absolvování KK jako úspěšný řešitel se v budoucnu může hodit v přijímacím řízení na některé obory vysokých škol.

Za předmětovou komisi ZEM: Mgr. Miroslav Soukup

Zdroj: Webové stránky Zeměpisné olympiády
Ke stažení
ikonaVýsledková listina KK ZeO 2015
ikonaCelorepublikové pořadí KK ZeO

Aktuální informace

Významní absolventi

Michal Plavec

Michal Plavec (*1973), (regionální) historik, novinář a kurátor sbírky letectví Národního technického muzea v Praze, odmaturoval na nymburském gymnáziu v roce 1991.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Frištenský mistrem Evropy

8. únor 1903

Český zápasník Gustav Frištenský porazil v Rotterdamu Dána Hanse Egeberga a stal se mistrem Evropy. 

Nejčtenější

02.09.2021

Ve středu 1. září jsme zahájili nový školní rok. Všichni si jistě přejeme, aby proběhl bez zásadních omezení a po roce a půl se tak vrátí vše víceméně do normálu. Ředitel školy se svými zástupci přišli povzbudit nové studenty prim a 1A a přivítat je ve škole. Bylo vidět, že se všichni na novou školu těší, i když obavy a respekt, které se zračily v obličejích některých z nich, byly patrné…

 

Škola si pro nový školní rok zvolila motto, jehož autorem je Kryštof Kolumbus: Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu. Motto je jasnou výzvou pro učitele i pro studenty k aktivitě, odvaze a hledání nových cest. Takže dobrý vítr do plachet a vzhůru k novým obzorům!

celý článek
21.09.2021

Již po několikáté se na naší škole konay volby pro studenty starší 15 let. Letos se volilo (nanečisto) do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. V ČLÁNKU JSOU PŘEHLEDNÉ VOLEBNÍ VÝSLEDKY ZA NAŠI ŠKOLU a také odkaz na celostátní statistiku Studentských voleb.

celý článek
08.09.2021

Je už tisíciletí známým faktem, že nejlepší pohled na svět je z koňského hřbetu, na čemž jsme se rozhodly stavět naši expedici i my. Po dlouhém dohadování, domlouvání, vymýšlení, plánování a předělávání se totiž uskutečnila naše koňská zlatá dofácká expedice, kterou od počátku provázelo mnoho nesnází. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu