Nymburští basketbalisté na palubovce Klicperova divadla

Nymburští basketbalisté na palubovce Klicperova divadla

Když se mlhavého rána středy 23. 9. 2015 začala před hlavním nádražím shromažďovat skupinka asi 30 vysokých mladých sportovců, spousta z nás by si nejspíše řekla, že se asi právě chystají na palubovku soupeře v jiném městě.

Tento dojem byl navíc umocněn i sportovním oblečením některých hráčů BA Nymburk, kteří si i přes důrazné a časté varování paní Bubeníkové oblékli sportovní mikiny, trička s potisky a džíny. Tito muži se ovšem navzdory tomu právě chystali na vysoký kulturní zážitek, kterým byla tentokrát známá sbírka Kytice, hraná v Klicperově divadle v Hradci Králové…

Ne zcela dobrou náladu, která na místě vládla díky prohranému zápasu některých hráčů, z předešlého dne, ještě umocnila věta nadšené paní profesorky, která z internetových recenzí vyčetla, že hra v sobě koncentruje 10 hodin gymnaziální literatury. Tato věta dokázala některé hráče spolehlivě strašit po celou dobu jízdy do Hradce. Toto tvrzení společně s tím, že se zpáteční lístek do Hradce rozhodlo proplatit pouze RSG gymnázia, ale už ne vedení středního odborného učiliště způsobila, že především hráči studující učiliště nastupovali do vlaku plni splínů, které se ovšem, potom co se usadili do kupé vlaku, ihned rozplynuly. Ve vlaku totiž nastal ten pravý čas začít řešit, předcházející, či nadcházející zápasy nymburského týmu. Tato debata zpříjemnila bezmála hodinovou cestu do Hradce, kde byl na hlavním nádraží ještě čas se případně nasnídat, či vypít ranní kávu.

Přesně v  9:18 jsme se všichni přesunuli na zastávku MHD a odtud pokračovali autobusem č. 7 ke Klicperově divadlu. Zde jsme se vyfotografovali a usedli do měkkých polstrovaných sedadel tohoto komorního divadla.

Ihned po začátku představení, někteří diváci nevydrželi své nutkání a šáhli do své kapsy pro mobilní telefony, či začali nahlas komentovat dění na pódiu, s potěšením mohu konstatovat, že to naštěstí nebyl případ naší skupiny, a že každý z hráčů nymburského basketu se zaujetím sledoval dění na jevišti.

Po konci představení a vyzvednutí svrchníků ze šaten se naše skupinka vydala zpět, tentokráte ovšem autobusem č. 12. Po příjezdu na zastávku před hlavním vlakovým nádražím byl ještě dostatek času na to dojít si na rychlý oběd a v 13:06 už jsme seděli v rozjíždějícím se vlaku směr Nymburk.

I přesto, že se někteří hráči nejlepšího basketbalového týmu ve střední Evropě zpočátku tohoto představení obávali, nakonec uznali, že to přeci jen za těch pár zameškaných školních hodin stálo…

Aktuální informace

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Neúspěšná jednání o úředním jazyku

3. leden 1903

Němečtí a čeští poslanci se sešli ve Vídni na konferenci, která měla vyřešit jazykový problém v Čechách. 

Nejčtenější

07.10.2021

Po jedenapůlroční přestávce způsobené pandemií přivítáme v naší škole jako hosta další alumni besedy absolventku školy paní Mgr. Janu Smolíkovou z Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy v Praze. Protože se věnuje geografii, životnímu prostředí a již vícekrát navštívila Antarktidu, bude její povídání především o tomto sedmém a zároveň nejchladnějším dílu světa.

celý článek
27.09.2021
22. září jsme byly pozvány na Paralympiádu speciální školy v Poděbradech, která se konala v rámci oslav 100 let výročí založení.
 
 
celý článek
05.10.2021

Po nucené roční covidové odmlce se na našem gymnáziu konal opět tradiční Evropský den jazyků, jehož cílem je upozornit na jazykovou rozmanitost a podpořit studium druhého cizího jazyka.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu