Vyhodnocení ročníkových zkoušek

Květnové ročníkové zkoušky jsou za námi a jejich výsledky právě před vámi. I v letošním roce měly zkoušky podobu písemných testů a shrnovaly učivo celého školního roku.

I letos platila pro každý ročník jednotná skladba zkoušek:

kvinty a 1A              český jazyk, matematika, hlavní cizí jazyk, 1 volitelný předmět

sexta a 2A               český jazyk, matematika, libovolný cizí jazyk, 1 volitelný předmět

septimy a 3A           český jazyk, libovolný cizí jazyk, 2 volitelné předměty

Tak jako v minulých letech i letos za volitelný předmět zvolilo nejvíce studentů prvního ročníku základy společenských věd. Celkem netradičně byl letos i velký zájem o chemii a fyziku. V 2. ročníku si nejvíce studentů zvolilo základy společenských věd, zeměpis a druhý cizí jazyk. Předmaturanti volili nejčastěji základy společenských věd, druhý cizí jazyk a matematiku.

V letošním školním roce dosáhla nejlepších výsledků třída 7MA celkovým průměrem 2,00 a naopak jako nejslabší v testování byly shledány třída 1A s průměrem 2,57 a třída 2A s průměrem 2,56. Nejslabších výsledků dosahovali studenti v matematice, zejména pak v prvním ročníku.

Podrobné výsledky ukazují přehledy klasifikace ročníkových zkoušek v 1. ročníku, 2. ročníku a 3. ročníku

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Smlouva o Aljašce