Kam kráčí české školství a kam by mohlo kráčet?
Vážení přátelé, zveme Vás na třetí setkání z cyklu Inspirativních kaváren s cílem otevřít vzájemnou diskusi na různá témata z oblasti vzdělávání. Tentokrát budeme hledat odpověď na otázku:
Kam kráčí české školství a kam by mohlo kráčet?
Bližší pohled na projekt Pomáháme školám k úspěchu a síť soukromých škol Heuréka. Diskuse nad tím, co učitelům opravdu pomáhá k tomu, aby učili efektivněji a dětem to dávalo větší smysl.
V programu budete mít možnost vyslechnout názory odborníků na oblast vzdělávání a diskutovat s nimi. Pozvání do Inspirativní kavárny přijali nadmíru zajímaví hosté - pánové Vladimír Srb, ředitel projektu Pomáháme školám k úspěchu, a pan Jan Kala, zakladatel a ředitel Centre for Modern Education. Diskusi moderuje pan Jiří Kuhn, ředitel Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.
Máte-li otázky, přijďte diskutovat a možná se vzájemně inspirovat do foyeru Hálkova městského divadla Nymburk od 16.30 do 18.30 dne 17. ledna 2017.
Představení hostů
Mgr. Vladimír Srb
Vystudoval obor pedagogika na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Pracoval jako učitel na základní škole a na gymnáziu. Sedm let vedl neziskovou organizaci Projekt Odyssea zaměřenou na pomoc učitelům při zavádění osobnostní a sociální výchovy. Pracoval jako odborný poradce na projektech MŠMT. Jako ředitel projektu ředitel projektu Pomáháme školám k úspěchu zodpovídá za implementaci podpory v projektových školách. Spolupracuje také na vedení iniciativy Úspěch pro každého žáka.pan
Jan Kala
Je zakladatelem a ředitelem Centre for Modern Education a spolupodílí se na rozjezdu většiny větších projektů CfME, např. na projektu Příběh planety Země (Národní muzeum), projektu „Muzejný vzdelávací projekt“ (metodický e-learning zpracovaný pro Slovenské národní muzeum), televizních pořadů Případy detektiva Packala, Za školu!, Prípady detektiva Kulmena, Vzduchoplavec Kráčmera (ČT, STV – kompetenčně orientované pořady), projektů jazykového vzdělávání, firemních projektů atd. Je spoluautorem několika e-learningových kurzů. Jan Kala má bohaté manažerské zkušenosti, mezi jeho veřejně známé projekty patří vznik internetového bankovnictví v České republice. Jan Kala však již fi nančnictví opustil a posledních 10 let se věnuje oboru, který je mu bližší a má podle něj skutečnou hodnotu – vzdělávání se zaměřením zejména na základní a střední školství. Projekt smysluplných základních škol je jeho dalším krokem v této oblasti.
Akce se realizuje pod hlavičkou vzdělávacího projektu Místní akční plán vzdělávání v ORP Nymburk (MAP Nymburk) a je pro všechny účastníky ZDARMA!