Gymnázium Nymburk navštívil ministr školství Prof. Petr Fiala

Gymnázium Nymburk navštívil ministr školství Prof. Petr Fiala

Prof. Petr Fiala, ministr školství, během návštěvy gymnázia shlédl část profilové zkoušky dvou studentů z předmětu Politologie a mezinárodní vztahy. Ocenil průběh zkoušky i znalosti studentů, stejně jako perfektní práci prof. Nedbala při vedení zkoušky. Důkladně se také seznámil i s organizací profilové části maturity na naší škole. Velmi ho zaujala obhajoba maturitní práce a ocenil pestrost témat, která studenti školy pro své práce volili. Po zkoušce dlouze hovořil se studenty, kteří již měli ústní zkoušku za sebou, a zajímalo ho především, jak vnímali didatický test z češtiny, angličtiny a zejména z matematiky. 

Velká část návštěvy pana ministra pak byla věnována diskusi s vedením školy o aktuálních problémech školství. Probrány byly např. otázky financování škol, důsledky vázání mzdových prostředků pro školy, způsob přípravy učitelů na pedagogických fakultách a zejména pak význam všeobecného vzdělávání v evropském kontextu. 

Aktuální informace

09.03.2026

pondělí 23. 3. od 17:00 hod:

  • 4A - uč. 7 - přízemí
  • 8OA - uč. 22 - přízemí
  • 8OB - č. 6 - přízemí
16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

plk. Bedřich Krátkoruký

Plk. letectva i. m. Bedřich Krátkoruký (8. 10. 1913-15. 1. 1943), vynikající pilot a stíhací eso RAF v době 2. světové války, studoval na naší škole ve 30. letech 20. století.

Svět v roce založení školy

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně), 

Nejčtenější

16.02.2026

Šťastni zpět na kurzu

Po nepříjemné epidemii střevní chřipky jsme se rozjaření z příležitosti pro nové nezapomenutelné zážitky vrátili zpátky do Rokytnice. Zmíněná nákaza se bohužel projevila i na dvou předešlých kurzech, z nichž byl jeden dokonce zrušen. Tak jsme se napjatě obávali stejného rozsudku, ale nám se poštěstilo!

Nikdo z nás se na lyžák nemohl dočkat, neboť máme s krkonošskými horami spjato nespočet jak přátelských, tak sportovních vzpomínek. Nejsme jedinou třídou, pro kterou představoval rok bez tohoto kurzu málem hotová muka.

celý článek
18.02.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce představuje nové propagační video, které vzniklo jako unikátní studentský projekt. Zapomeňte na strojené záběry - toto je autentická prohlídka školy, kterou pro vás připravili ti, kteří ji znají nejlépe - naši studenti.

celý článek
08.03.2026

Po úspěšných předchozích ročnících vzájemných studentských výměn pokračuje spolupráce s naší partnerskou školou Lycée Henri Vincenot z burgundského Louhans i letos. V týdnu od 1. do 6. března naše gymnázium hostilo skupinu 20 francouzských studentů a 2 jejich učitele.

celý článek