DofE v karanténě???

DofE v karanténě???

Přestože se jen těžko najde v Česku někdo, koho by vládou nařízená karanténa nijak neomezila v jeho dosavadním životě a ani účastníci DofE nejsou žádnou výjimkou, ještě se držíme a v programu pokračujeme. 

 

Třeba u nás ve třídě nebyl prakticky žádný problém s rozvojem talentu, protože jsme si obvykle vybírali činnosti jako vaření, pletení, kreslení, učení… zkrátka něco, co se dá docela dobře provozovat pod střechou. Někdy je to dokonce výhodou, když máte při pečení přístup k takovým moderním vymoženostem, jako je trouba, tekoucí voda, elektrické osvětlení, nebo kuchyňský robot. 

Co se týče sportu, je to trochu složitější, protože kdyby měl člověk naběhat týdně deset kilometrů jenom u sebe v pokoji, asi by mu brzo přeskočilo… Někteří z nás (třeba já) máme to štěstí, že jsme si už na začátku vybrali takovou pohybovou aktivitu, kterou v pohodě zvládneme doma, popřípadě na zahradě. Cvičení podle nejrůznější programů, střílení z luku, posilování a další. Ale ti z nás, kteří chtěli v rámci DofE docházet na nějaký sportovní kroužek, nebo běhat/chodit/jezdit na kole/na koni/velboudovi/mladším sourozenci kdesi venku, musí své cíle trochu přehodnotit. Samozřejmě, mohou se sportem pro tuto chvíli prostě seknout a dodělat si ho až po karanténě, to je na nich. Většina se ovšem rozhodla, že bude ve sportu pokračovat jinak, obvykle přechodem na domácí posilování.

 

Nejproblematičtější částí se nakonec stalo dobrovolnictví, protože jen těžko můžete pomáhat lidem, když je nesmíte navštívit, ovšem i s tím si umí naši spolužáci poradit. Hodně lidí se pustilo do šití roušek, které jsou v téhle době obzvláště potřeba, takže tím se snad ani nedá šlápnout vedle. Pár dalších vytrvalo ve svém snažení v doučování a po vzoru našich vážených profesorů se vrhlo na techniku. A nakonec tu zůstáváme my (resp. já) kteří jsme od přírody introvertní a svůj cíl jsme si nastavili tak, abychom nemuseli lézt nikomu na oči. My se spokojeně válíme doma v posteli, píšeme články, nebo šijeme plyšáčky pro charitu a jsme šťastní.

 

Alena Pustá 5QB

 

 

 

 

Aktuální informace

26.03.2025

Beseda s absolventem školy proběhne v Městské knihovně Nymburk 8. 4. 2025 od 17.30 hodin.

25.03.2025

Oznamujeme, že jsme přes zaručenou komunikaci v DIPSY rozeslali pozvánky na oba termíny těm uchazečům,

Celý článek
14.01.2025

Pro školní rok 2025-2026 hledáme nové učitele těchto aprobací:

  • matematika,
  • fyzika,
  • chemie,
  • informatika

v libovolné kombinaci, případně i jednooborově.

26.10.2024

Rada školy dne 25. 10. schválila výroční zprávu o činnosti školy za rok 2023 - 2024.

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2024-25
1. Charlie Chaplin 41 %
2. John Lennon 18 %
3. Eleanor Roosevelt 13 %
4. Stephen Covey 8 %
5. Herman Melville 20 %
Celkový počet hlasů: 212
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Srdečná dohoda

6. červenec 1903

Návštěva francouzského prezidenta Émila Loubeta a ministra zahraničí Théophila Delcassého v Londýně byla počátkem jednání s Británií, které vedlo 8. 4. 1904 k vytvoření tzv. Entente cordiale – dohody o vzájemné spolupráci Francie a Británie.

Nejčtenější

06.03.2025

ODKAZY NA VIDEOOBHAJOBY POSTUPUJÍCÍCH NOVĚ VE VÝSLEDKOVÉ TABULCE

V úterý 4. 3. 2025 byla přesně v poledne slavnostně zahájena Školní přehlídka SOČ 2025. První soutěžící začali obhajovat své práce už ve 12:15 před třemi komisemi. Tříčlenným komisím představilo své práce 19 studentů. Měli na to deset minut, pět minut bylo vyhrazeno dotazům komise. Ty měly do druhého dne rozhodnout o těch nejlepších, které pošlou do krajského kola.

DOPLNĚNY FOTKY ZE SLAVNOSTNÍHO VYHLÁŠENÍ

celý článek
26.02.2025

I v letošním školním roce budou nymburští gymnazisté dojíždět na stáže projektu Otevřená věda 2025, dalších skoro dvacet začíná obdobnou spolupráci (nebo už spolupracuje) na jiných odborných pracovištích nebo ve vědeckých laboratořích. Program Otevřená věda vyhlašuje Akademie věd ČR, v. v. i., už po dvacáté. Zájem je veliký, stážistů je letos 240 z celé republiky a v tom jsou započteni i čtyři studenti Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

celý článek
10.03.2025

Gymnázium Bohumila Hrabala má dlouhodobě dobré vztahy s Právnickou fakultou Univerzity Karlovy. Díky nim i letos do výuky právního semináře (SVS) zavítali studentka a student z fakultního projektu Street Law, navíc naši úspěšní absolventi. Projekt se zaměřuje na interaktivní a hravé vzdělávání v oblasti práva, prioritu pro něj představuje tzv. zážitková metoda vzdělávání.

celý článek
 
Charlie Chaplin - Zajímám se o svoji budoucnost, protože v ní hodlám strávit zbytek života.