Geokurz třídy 6XB

Geokurz třídy 6XB

V pondělí 2. 10. se naše třída 6XB a profesorský doprovod ve složení pan Soukup s paní Koreňovou vydali na pětidenní geologický kurz do nám již dobře známé Rokytnice na Jizerou. Šlo o první geokurz v letošním školním (ale vlastně i kalendářním) roce.

Ještě cestou jsme si nejprve udělali exkurzi do Bozkovských dolomitových jeskyní. Při prohlídce jsme si prošli část jeskyní a pokochali se okouzlujícími podzemními jezírky. Po ubytování a výborném jídle následovala procházka do Dolní Rokytnice s krátkým rozchodem pro pořízení nutných zásob pochutin. Večer jsme samozřejmě dostali informace k úternímu výletu a nemohla chybět ani informace že: "zítra bude k obědu vynikající svíčková". Dále pravidla pobytu na chatě a několik kontrol, jestli někdo nepil alkohol.

Úterní brzký budíček snad nikoho nepotěšil, ale nedalo se nic dělat, v 8:17 jede autobus do Harrachova a ten nepočká. Naše první kroky mířily do Hornického muzea. Absolvovali jsme zajímavou prohlídku jedné štoly dolu, kdy jsme viděli důlní výtah a mnoho dalších technických hraček. Jeden nepříjemný šok se ale objevil – zaplatili jsme si prý jen exkurzi tam, a tak jsme na druhém konci hory zjistili, že cestu ven si musíme najít sami. Jako správní nevynalézaví (a šokovaní) studenti jsme zkrátka jen následovali paní průvodkyni. 😉 Další významnou zastávkou se staly Mumlavský vodopád a obří hrnce na řece Mumlavě. Nemohlo chybět skupinové (i mnoho neskupinových) foto a dále pochod přes hory i doly rovnou na oběd – především na dlouho proklamovanou svíčkovou. Odpoledne prezentace, prezentace a výklad. Jediným zpestřením výuky byl v tuto chvíli všemi milovaný pes paní Koreňové, jehož se každý snažil nalákat právě k sobě. Osvobozením se stala až večeře.

Ve středu si celý kurz sbalil batůžky a vyšplhal tzv. "schody do Mordoru" (jak jim pan Soukup rád říká) až do sedla pod Dvoračkami. Pro nepřízeň počasí jsme naneštěstí nenavštívili ani pramen Labe, ani Kotelní jámy , zato jsme si udělali jen „kratší“ okruh na Rezek a zpátky. K naší velké lítosti nebyla na Rezku možnost kávy ani horké čokolády, a tak se po kratičké přestávce uhánělo dál, směrem na horní chatu.

Další den dopoledne byl obětován samostudiu, s občasnou přestávkou na ping-pong, či jiné aktivity. Před písemkou jsme se stihli ještě odreagovat geocachingem po malých skupinkách. Následný test i poznávačka dopadly celkem dobře. Všem spadl kámen ze srdce, k tomu jsme dostali za odměnu řízky k večeři 😊.

Poslední den – v pátek – už jsme se jen sbalili a tradičně uklidili všude, kde se dá. Každý jeden z nás se dostal bezpečně domů.

Děkujeme profesorskému doprovodu, že to s námi zvládli, a především panu kuchaři, že nás tak výborně krmil!

za 6XB – Žaneta Valentová

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Reformy v Makedonii

23. únor 1903

Turecký sultán schválil rakousko-uherský plán reforem v Makedonii.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.