Střípky z adaptačního kurzu 1PB

I naše třída 1PB, pokračovala v tradici a vyrazila v pondělí 17. 9. na adaptační kurz tradičně do Rokytnice nad Jizerou. Pohodovou náladu během kurzu vystihují i drobné střípky ze zápisků dětí…:

Když jsme vystoupili z autobusu a řekli nám, že jdeme do kopce s těma krosnama 1 km, zhrozila jsem se!… Na první pohled vypadala chata hezky a uvnitř vypadala ještě lépe… (Klára Kubíčková)

…nejvíc se mi líbilo, když jsme byli ve sklárně v Harrachově. Bylo to tam moc hezké a hodně jsme se toho dozvěděli o výrobě skla … a poslední výlet byla cesta na Dvoračky – tam jsem si dala s Karolínou „SMAŽÁK“,  MŇAM! … a ještě musím říct, že jídlo v jídelně bylo strašně dobré, nejlepší bylo knedlo, vepřo, zelo… (Alžběta Galčíková)

…Nejhorší to bylo, když jsem měla dojít první den na chatu – vytáhla jsem si z autobusu kufr a začala stoupat po kamenité cestě… (Tereza Boříková)

Když jsme přijeli, zděsil jsem se – proč mi neřekli, abych si vzal kufr… Taky jsme hrály noční bojovku, která byla moje první. Zpočátku jsem si myslel, že nedojdu ani první část po tmě k jídelně, ale pak jsem to došel všechno… Musím uznat, že to bylo mnohem lepší než škola v přírodě… (Michal Tomschik)

…Nejlepší hra byla noční bojovka ve středu večer – nejúžasnější strašidlo byla Katka (pozn. Horáčková, instruktorka ze 6XB) v roli čarodějnice, co vylítla z křoví před mostem… pár spolužáků ale nevidělo most a vykoupalo se v potoce… (Markéta Fandáková)

…každý den jsme sice chodili na dlouhé túry, ale přesto se mi to líbilo. Prodloužila bych si to, ale nejde to. Už se sem těším na příště… (Natálka Miklasová)

…nejvíc se mi líbila hra „Sardele“, protože se hraje ve tmě a nevíš, kam jdeš, kam padáš, kde necháváš bačkory…

Bylo to tu moc pěkné, hlavně noční bojovka a hry. Dny probíhaly úžasně – vyráběli jsme různé věci na výtvarné výchově, hráli jsme hry, ale ze všeho nejlepší bylo se seznamovat s novými kamarády… byl to vážně pěkný zážitek… (Adéla Götzová)

…ve středu jsme měli mít noční bojovku. Všichni jsme se zděsili, když venku byla úplná tma. Všichni si mysleli, že se ztratí. Ještě horší bylo, že jsme nemohli mít ani baterku. Všichni jsme se ze srandy, někdy beze srandy, navzájem loučili, že už se nikdy neuvidíme a takové blbosti. Když jsem vyšla já, dost jsem se bála, ale nakonec to bylo dobrý… (Bára Parschová)

…adaptační kurz v Rokytnici se povedl. Každý den jsme chodili na výlety a hráli jsme hry… Ve čtvrtek jsme šli na Dvoračky. I když nás bolely nohy, i když to bylo do kopce, všichni to vyšli!... (Aneta Lukavcová)

…nejvíce se mi líbilo, když byla bojovka v noci… v lese dělala Kája (pozn. Karolína Žampová, 8OA) strašidelné zvuky … druhý den jsme se díky Káje skoro všichni naučili její strašidelný hlas jako skřet a celý den jsme spekulovaly o tom, jak to asi dělala. Potom tak mluvil už celý náš pokoj… (Tereza Jeřábková)

…přesně v 21:18 jsem vyrazil na noční bojovku, ale neviděl jsem ani na krok. Říkal jsem si, že Rambo vždy přežije, a tak jsem pokračoval… (Maxmilián Ottomanský)

…další hra, která se mě bavila, byla hra s vajíčky: nejdřív nás rozlosovali do dvojic, potom jsme si svázali jednu nohu k noze toho druhého. Když jsme dostali vyfouknuté vejce, šli jsme lesem podle fáborků a vejce se nesmělo rozbít. Na trati byl navíc pan profesor, který se snažil vejce rozbít… soutěžilo se o čokoládu… (Tereza Skořepová)

…a teď už jen pár slov: moc a moc se mi tady líbilo. Ahoj!!! Karolína Rejmanová

Ze zápisků dětí vybral Marek Raja

Zobrazeno: 6805x

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Mgr. Josef Daniel Beneš (*31. 7. 1941), evangelický duchovní a literát, který v roce 1969 odešel do exilu do Ženevy, organizátor táborových pobytů mládeže i zájezdů a seminářů o českých dějinách a kultuře pro Švýcary, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1958.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy. 

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.