Informační skládačka pro nově nastupující studenty

Informační skládačka pro nově nastupující studenty

Studentský parlament Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce připravil pro nově nastupující studenty informační leták (skládačku) se základními informacemi, které budou noví uživatelé školní budovy od zítřka potřebovat. Skládačku dostanou od svých TU vytištěnou hned na první třídnické hodině.

Skládačka byla inspirována brožurou ("návodem na použití školy"), kterou každoročně tvoří studentský parlament na kralupském gymnáziu. Náš leták je stručnější, ale i tak velmi dobře použitelný. Obsahuje třeba informaci o kroužcích fungujících při škole, vysvětluje systém "semafor" na přezouvání, popisuje umístění tříd na patrech podle čísel jejich vstupních dveří nebo upřesňuje třídění odpadů ve školní budově. Využít ho může samozřejmě kdokoliv, proto jeho digitální verzi (o velikosti asi 2 MB) přidáváme i na web školy.

Ke stažení
ikonaInformační leták (skládačka) pro nové studenty

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Ing. František Tuláček

Ing. František Tuláček (7. 8. 1922-26. 10. 2012), pedagog, nestor českého drůbežářství a chovatelství, absolvoval v roce 1941.

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

16.06.2026

Krásné prostředí Valdštejnské zahrady v areálu Valdštejnského paláce na pražské Malé Straně, která patří Senátu České republiky hostilo zlatou ceremonii Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Této slavnostní události se zúčastnily i tři naše letošní maturantky, kterým se podařilo dokončit všechny tři úrovně tohoto mezinárodního programu. 

 

celý článek
10.06.2026

Skupina 17 natěšených francouzštinářů z Gymnázia Bohumila Hrabala a jejich dva učitelé, skupina super přátelských francouzských studentů z Lycée Henri Vincenot v Louhans a jejich učitelé… Tato směsice slibovala nesmírně bohatý týden.

 

celý článek
22.06.2026

To jsou slova, která označují umístění našich studentů (vlastně už absolventů) v rámci České republiky. Reprezentovali nejen naši školu, ale i Středočeský kraj na 48. ročníku celostátní přehlídky Středoškolské odborné činnosti v Olomouci ve dnech 12.-14. června 2026.

celý článek