Hurá za debatou do Poslanecké sněmovny

Hurá za debatou do Poslanecké sněmovny

Debatní klub se v sobotu 27. dubna ve složení ze Sofie Fukalové (7MA), Tadeáše Brablce (8OB) a trenéra Matěje Pillera vydal do Gymnázia Nad Alejí v pražském Břevnově, kde se zúčastnil Otevřeného turnaje při finále debatní ligy, který trval až do nedělního odpoledne. Z důvodu nepřítomnosti Luisy Anny Hofmanové (7MA) náš tým protentokrát doplnila debatérka ze spřáteleného debatního klubu Nového PORGu.

Otevřený turnaj je výjimečný tím, že je kratší a pouze pro opravdové debatní fajnšmekry, neboť se zde nesoutěží o postup do finále. Celkem jsme debatovali na tři teze, a to dvakrát na jedinou připravenou tezi Měli bychom legalizovat všechny drogy. Zbylé dvě nepřipravené teze měly znění Měly by se přestat dávat řečnické body v debatě a Je lepší žít v chudém, ale demokratickém státě než v bohaté diktatuře

Skončili jsme s jednou remízou, kdy jsme sice dobře obhajovali, proč bychom měli legalizovat drogy, ale Mendelovo gymnázium odvedlo podobně dobrou práci ve vyvracení našich argumentů, a tak se panel o dvou rozhodčích nedokázal dohodnout. Dle slov zkušenějších debatérů se jedná o poměrně vzácnou situaci. Výhru máme jedinou - dokázali jsme obhájit zrušení řečnických bodů v debatě proti smíšenému týmu ze škol v Ostravě, Plzni a Hradci Králové. Zbylé dvě debaty proti týmům z Mendelova gymnázia a z Gymnázia J. K. Tyla jsme na plné čáře prohráli. 

Nedělním odpolednem pro nás debata stále neskončila - následující den jsme se již jako celý Debatní klub Nymburk jeli podívat do Poslanecké sněmovny na finálové debaty. Vítězem české Debatní ligy se nakonec stal tým ze Šlapanic, anglické Debate League pražské Mensa gymnázium. 

,,Turnaj jsem si i přes značný neúspěch užil, možná proto, že se jednalo o můj pravděpodobně poslední v roli debatéra. Díky absenci Luisy jsem si mohl zkusit i řeči, co běžně nedebatuji, a dále tak zlepšovat své rétorické dovednosti. Pěkným vrcholem bylo poté sledování finále Debatní ligy a Debatě League v Poslanecké sněmovně,” říká Tadeáš. 

Nyní nymburským debatérům nezbývá nic jiného než začít s přípravou na příští debatní sezónu, aby se nám vedlo stejně dobře jako letošním vítězům. 

 

Zobrazeno: 615x

Aktuální informace

26.06.2024

Během školních prázdnin je jako úřední den stanoveno pondělí od 9.00 do 11.00 hodin.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D.

Doc. Ing. Pavel Klouček, Ph.D. (* 20. 10. 1979), expert v oblasti bezpečnosti a kvality potravin, botaniky, bylinářství, vedoucí Katedry kvality zemědělských produktů na Fakultě agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů ČZU v Praze, absolvoval na našem gymnáziu v roce 1997.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Závod motorových člunů

11. červenec 1903

Konal se první závod motorových člunů na světě na 13,6 km dlouhé trati Royal Cork Yacht Clubu od sídla klubu v Corku do Glamire v Irsku.

Nejčtenější

23.06.2024

Ve čtvrtek 20.6. 2024 se všichni výtvarníci prvního a druhého ročníku zúčastnili výtvarné exkurze do Národní galerie ve Veletržním paláci. Jako doprovod s námi jeli prof. Haníková, Plaňanská, Grusová, Kolbábek. Pro první ročník byla připravena komentovaná prohlídka Umění dlouhého století 1796 – 1918, pro druhý ročník Konec černobílé doby 1939 – 2021.

celý článek
25.06.2024

Posádky dračích lodí našeho gymnázia zvítězily v obou kategoriích a díky zisku i celkového vítězství v poháru škol přiváží ZLATÝ HATTRICK.

celý článek
16.06.2024

V sobotu 15.6.2024 se naše DofE skupina z kvarty B vydala na dvoudenní expedici do Českého ráje. Všechno to začalo v 8:45 v Nymburce na hlavním nádraží, kde byl sraz. Po delší jízdě motorákem jsme se i přes hlasitý doprovod mladoboleslavských obyvatelek dostali až do Turnova, kde naše expedice započala. 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.