Středoškolský atletický pohár 2023 - krajské kolo

Středoškolský atletický pohár 2023 - krajské kolo

Stříbrná medaile chlapeckého a bronzová medaile dívčího týmu ozdobily výborné výkony našich atletů a atletek na krajském kole Středoškolského poháru v lehké atletice.

Horké babí léto provázelo účastníky krajského finále atletických družstev, které tradičně hostí atletický stadion v Kolíně. Z okresních kol postoupilo do tohoto závodu osm chlapeckých a sedm dívčích družstev. Z každé disciplíny se do celkového bodového skore počítaly výkony dvou nejlepších členů družstva.

Soutěž otevřely sprinty děvčat na 60m, kde celé soutěži dominovala Lucie Svěcená z 1.A. Lucie poté přidala také třetí místo ve skoku vysokém. Další bronzovou pozici vybojovala Jana Němcová z 6XB v běhu na 800m. Do pomyslné nejlepší desítky poté svými výkony patřily:

Viktorie Franková (60m - 4. místo, 200m - 5. místo), Anežka Křenková (800m – 9. místo), Bára Válková (vrh – 6. místo), Klára Cafourková (skok daleký – 5. místo), Cecílie Rudzanová (skok daleký – 6. místo), Adriana Benešová (skok vysoký – 6. místo) a dívčí štafeta - 6. místo.

I další děvčata přispěla svými výkony k zisku 7902bodů a celkového výborného třetího místa.

Dívčí tým GBH:

Benešová Adriana 3.A, Cafourková Klára 6XA, Franková Viktorie 6XA, Křenková Anežka 5QA, Kupcová Kristýna 1.A, Ledroid Barbara 4.A, Němcová Jana 6XB, Rudzanová Cecílie 5QB, Svěcená Lucie 1.A, Válková Bára 7MB, Dohnalová Blanka 6XB, Radilová Adéla 7MB

I v chlapeckých soutěžích jsme měli ambice na medailové zisky v individuálních soutěžích. Nicméně vynikající druhé místo Štěpána Klíra ze 7MB v běhu na 1500m bylo velkým překvapením a zároveň naším nejlepším chlapeckým výsledkem. Dvě bronzové medaile poté přidali Jan Jakubal z 8OB ve skoku vysokém a Kristián Kočiš z 3A ve vrhu koulí. Do pomyslné nejlepší desítky poté svými výkony patřili:

Vít Šesták (60m – 6. místo, 400m – 6.místo), Adam Plaček (400m – 9.místo), Adam Martínek (1500m – 9místo), Ondřej Koníř (vrh – 8.místo), Jan Klein (skok daleký – 6.místo), Jakub Šebela (skok daleký – 8.místo), Kristián Kočiš (skok vysoký – 7.místo) a chlapecká štafeta – 4. místo. Konečný bodový zisk 8292 bodů znamenal vynikající druhé místo.

Chlapecký tým GBH:

 Jakubal Jan 8OB, Kubečka Matyáš 6XA, Šebela Jakub 6XA, Kočiš Kristián 3A, Plaček Adam 2A, Šesták Vít 2A, Martínek Adam 1A, Klein Jan 6XB, Klír Štěpán 7MB, Koníř Ondřej 8OB, Palovčík Oskar 3A, Skokan Petr 2A

Všem našim atletům i atletkám patří velká gratulace a poděkování za předvedené výkony. Poslední účast v krajském finále je už hodně letitá. Oba týmy v polovině soutěže dokonce pomýšlely na postup do republikového finále.

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Tour de France

1. červenec 1903

Když se v časných ranních hodinách v Paříži rozjelo 60 cyklistických profesionálů k okružní jízdě po Francii, málokdo tušil, že se zrodil později nejpopulárnější silniční závod světa – Tour de France.

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.