Gymnázium Běželo proti demenci

Gymnázium Běželo proti demenci

Ve středu 13. zří se v Nymburce konal historicky první ročník Běhu proti demenci. Pořadatelem byla organizace Dementia, spolupořadatelem Městská knihovna Nymburk a výpomoc při přípravách nabídla i naše škola. Prvního ročníku se zúčastnilo neuvěřitelných 185 běžců / chodců a řada dalších přispěla na konto Dementie pomocí QR kódu. Na start z naší školy se postavila téměř celá třída sekunda B, dále skupina běžců z kvinty B, sexty A a daších tříd včetně absolventů a našich spolužáků z univerzity 3. věku, která funguje při naší škole. Na trasu vyběhla i celá řada učitelů. O celém průběhu prvního ročníku nás informují studentky sekundy.... 

13. září 2023 se pod hradbami v Nymburce uskutečnil charitativní Běh proti demenci pořádaný organizací Dementia, kde  jste si mohli vyzkoušet různé paměťové aktivity už od 11 hodin, a také si zakoupit výherní losy. Byly zde také stánky hlavních podporovatelů akce, Městské knihovny Nymburk a Domu dětí a mládeže.

My, jakožto sekunda B, jsme se zúčastnili jako tým v rekordním počtu 31 lidí. Garantem běhu byl olympionik Martin Fuksa, se kterým jsme se jako nejpočetnější tým mohli za odměnu vyfotit.  Týden před závodem jsme si vyrobili vlastní týmová trička se znakem gymnázia, abychom byli mezi ostatními závodníky snadno rozpoznatelní. Ve fotokoutku, který byl zdarma přístupný všem, co šli kolem, jsme se s nimi celá třída několikrát vyfotili. Také zde byl i Dofebufetík, s dobrotami na občerstvení, který jako vždy vybrané peníze použil na dobročinné účely, tentokrát pro Dementii, která dobročinný běh pořádala. 

Před samotným startem se konala rozcvička s olympionikem Martinem Fuksou. Přibližně v 17:15 odstartoval Martin Fuksa 4 km dlouhý běh, který vedl z parku přes elektrárenskou lávku na Ostrov, kde závodníci běželi lesními cestičkami a nakonec se vrátili zpět pod hradby.Petr Fuksa, mladší bratr Martina, nakonec předběhl všech 184 účastníků a zaslouženě vyhrál. Celé odpoledne si celá sekunda B velmi užila a už se tešíme na příští ročník a na další charitativní akce!

Agi Cimrmannová a Maki Křížová

 

Díky všem běžcům, chodcům a podporovatelům!

Foto prof.Michal Hrstka

Aktuální informace

24.11.2023

MŠMT spustilo informační portál k přijímacímu řízení na SŠ.

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Hayova-Varillova smlouva

18. listopad 1903

Spojené státy a Panama uzavřely Hayovu-Varillovu smlouvu, který zaručila USA všechna práva ke stavbě, provozu a ochraně průplavu.

Nejčtenější

02.11.2023

Vážení rodiče i studenti!

Po zasedání sněmu delegátů a na základě rozhodnutí pana ředitele, společně s komisí TEV, předkládáme finální podobu organizace LVVZ.

 

Organizaci daných kurzů a pokyny k platbám budou řešit vedoucí LVVZ. 

Michal Hrstka

celý článek
15.11.2023

Pedagogičtí zaměstnanci se rozhodli připojit se 27. 11. ke stávce.

Důvody:

 • Nesouhlas s navrženým snížením počtu hodin, které by mělo zásadní vliv na průběh i výsledky vzdělávání ve škole; na GBHNB jde o cca 110 hodin – cca 12,5 %, což by znamenalo např.:
  • snížení počtu volitelných předmětů v maturitním i nematuritním ročníku a s tím související zvýšení počtu žáků v nich
  • větší skupiny žáků při výuce jazyků
  • problém s udržením výuky praktických cvičení
  • problém s udržením dělených hodin českého jazyka a matematiky
  • redukce nabídky nepovinných předmětů
 • Podpora nepedagogických zaměstnanců škol, kterým reálně hrozí pokles platů.

Opatření:

 • Škola bude zavřena a žáci nebudou mít do budovy přístup.
 • Zaměstnanci nemají nárok na oběd, přestože jídelna na SOŠ a SOU bude v provozu.
 • Žáci mohou na oběd jít, kdo nebude mít vzhledem k uzavření školy o oběd zájem, musí si ho včas odhlásit.

 

Další informace:

 • V případě dosažení dohody mezi MŠMT se zástupci školských asociací a odborů je možné, že stávka bude zrušena.

 

celý článek
05.11.2023

Končící víkend měl na svém programu školy nejen první stužkovací večírek maturantů, ale i brigádní činnost učitelů na chatách v Rokytnici nad Jizerou. Na 10 kolegů a rodinných příslušníků vyrazilo do hor „poprat “ se s úklidem a přípravou chat před náročnou, zimní sezónou. Není to nikdy jednouché, ale opět se dílo povedlo a můžeme se těšit na blížící se zimu!

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.