Adaptační kurz 1PB

Adaptační kurz 1PB

I třída prima B vyjela na tradiční adaptační kurz. Během pěti dnů na chatě v Rokytnici nad Jizerou měli všichni čas a prostor seznámit se s novými spolužáky a získat první společné zážitky. Více informací o průběhu kurzu si můžete přečíst ve stručné zprávě reportérky Johanky...

Pondělí 12.9.

Dnes jsme měli sraz před školou a v 8h jsme nasedli do autobusu a vyrazili směr Rokytnice. Jeli jsme zhruba dvě hodiny, dorazili na parkoviště a pak jsme šli pěšky do kopce k chatě asi 1,5 km. Na chatě byl boj o „bažinu“. Po obědě (párky) jsme šli na první výlet, přes Hutský vodopád na Dvoračky a zpět do chaty. Celkem 10 km, na první den dobrý! K večeři byl plátek masa s rýží.

Večer jsme byli rozděleni do 4 týmů. Máme hru s tématem Harry Potter, tedy jsme rozděleni do 4 kolejí.

Úterý 13.9.

Na programu byl celodeňák, přes Dvoračky, Růženčinu zahrádku, Zlaté návrší, Labskou boudu k prameni Labe, na Voseckou boudu, přes Krakonošovu snídani, na Zadní plech, Ručičky a zpět na chatu. Něco přes 20 km. Cestou jsme hráli kolíčkovou hru. V chatě pak pokračovali v týmové hře. Na prvním místě byl Havraspár, na 2. místě Zmijozel, na 3. Nebelvír a poslední Mrzimor.

Středa 14.9.

Dnes po snídani jsme měli 1h hudebky a 1h výtvarky. Pak jsme šli na oběd a autobusem jsme jeli do Pasek do Muzea zapadlých vlastenců. Bylo to moc hezké. Paní průvodkyně nám vyprávěla o životě na horách. Potom nám poradila pěknou cestu do Rokytnice. K večeři bylo rizoto.

Čtvrtek 15.9.

Dnes jsme šli do sklárny a Muzea skla v Harrachově. Moc hezky nám vysvětlili, jak se sklo vyrábí a co vše se musí udělat, než se výrobek prodá. Potom jsme vyjeli lanovkou na Čertovu horu a pěšky zpět do Rokytnice. Večer jsme měli Superstar. Celoadaptační hru vyhrál Mrzimor, 2. byl Havraspár, 3. Nebelvír a 4. Zmijozel.

Pátek 16.9.

Dnes nás čekaly zkrácené hodiny hudebky a výtvarky a pak už balení a především velký úklid celé chaty. Po obědě jsme nabalení vyrazili pěšky na parkoviště a pak už autobusem směr Nymburk.

A jak adaptační kurz vidí ostatní účastníci?

- Tenhle adapťák mě moc bavil a i ty túry mi utekly J. Nejraději bych si to zopakovala.

- Sice se mi moc nechtělo, nakonec jsem ale fakt ráda, že jsem jela. Doufám, že budeme pořád super třída.

- Líbil se mi výhled ze Zlatého návrší. Chutnalo mi. Až na středu bylo dobré počasí. Našel jsem si nové kamarády.

- Ve čtvrtek exkurze do skláren byla super.

- V pondělí to byla sranda, jak se vysvětlovalo, jak vytírat. V úterý mi chutnal řízek. Ve středu mi chutnaly bonbony. Ve čtvrtek se mi moc líbilo ve sklárně. A v pátek mi bylo moc líto, že už odjíždíme.

- Těchto pět dní jsem si moc užila. Byla jsem na pokoji „bažina“. Poznala jsem nové lidi. Chodili jsme na výlety. Bylo to super! Moc jsem si to užila. Paní učitelky byly fajn. Holky z oktávy super. Paní kuchařka dobře vařila. Byla jsem ve skupině Havraspár.

- Bylo to super. Dobrý výlety, sice se trochu nepodařilo počasí, ale nakonec to nevadilo. Líbilo se mi téma Harry Potter. Super byla i hudečka a výtvarka. Měli jsme super jídlo a celkově to byl SUPER adapťák!

- I přesto, že mám proti pěším výletům velké výhrady, tak tenhle adapťák byl super. Řekla bych, že docela dobře znám své nové spolužáky. Zjistila jsem, kolik skvělých lidí ve třídě mám. S někým si nesednu, ale to je tak vždycky. Souhrn: jeďte taky, je to tu skvělé!

Aktuální informace

02.12.2022

Jaroslav Kmenta, absolvent nymburského gymnázia (1987) a čestný občan města Nymburk, představí v úterý 13. 12. 2022 v 17.30 hodin v Kině Sokol svou knihu Ruská mafie. Vstupné 100 Kč

12.10.2022

Dnes 12. 10. 2022 byla zveřejněna Výroční zpráva našeho gymnázia za školní rok 2021-2022.

20.09.2022

Gymnázium Bohumila Hrabala je určenou školou ve smyslu vyhlášky MŠMT č.13/2005 Sb. k poskytování jazykové přípravy žákům - cizincům.

seznam pověřených škol

Celý článek

Významní absolventi

JUDr. Václav Král

JUDr. Václav Král (29. 11. 1926-11. 5. 2021), jeden z nestorů české advokacie, lingvista, cestovatel a spisovatel, významný absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, který nikdy na svou střední školu nezanevřel a byl až do své smrti v častém kontaktu jejím současným vedením.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smetanovy opery v Národním divadle

12. květen 1903

U příležitosti výročí úmrtí Bedřicha Smetany (†12. 5. 1884) uvedlo Národní divadlo v Praze pod taktovkou Karla Kovařovice cyklus Smetanových oper, jimiž počíná skutečná česká národní opera. 

Nejčtenější

27.11.2022
Dobrý den všem, 
 
stejně jako v minulých letech organizujeme i letos prodej vánočního cukroví. Zisk opět darujeme na dobrý skutek. Tentokrát to bude Zdenička, kamarádka jedné naší studentky, které věnujeme peníze nejen z prodeje vánočního cukroví, ale také veškerý výdělek z Vánoční akademie, která se bude konat 8. prosince. 
celý článek
09.11.2022

Pišqworky se po třech letech opět vrátily k prezenční formě turnajů. Oblastní kolo pro nymbursko a mladoboleslavsko pořádalo Gymnázium Dr. Pekaře v Mladé Boleslavi. Naše gymnázium reprezentovaly tři týmy Papagáj z 5QA, P******i 2 z 6XB a James Bond na vozíku z 6XA.

 

celý článek
16.11.2022

Ve středu 16.11. se kromě veleúspěšných basketbalistů na Mistrovství republiky prosadili naši studenti i v dalším sportu, tentokráte ve futsalu. Los úvodního kola divize B (Středočeský kraj) nás poslal na turnaj do Babic na tamní soukromou školu OPEN Gate. Kromě pořadatele našimi soupeři byly Gymnázium Říčany a SOŠ a SOU Čelákovice. Hrálo se systémem každý s každým a mezi posledních 16 týmů divize postupovaly nejlepší dva.

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.