Francouzská návštěva

Francouzská návštěva

V týdnu od 27. března navštívily naší školu dvě vyučující z Francie. Jednalo se kolegyně z partnerské školy ve francouzském Louhans, paní Gervais a paní Roy. Díky projektům, které v letošním školním roce obě školy realizují, je vzájemná spolupráce poměrně bohatá. Toto byla v pořadí třetí akce, kdy se učitelé nebo studenti letos potkali a čekají nás ještě dva studentské pobyty.

Kolegyně přijely v pondělí a ihned se zapojily do právě probíhající olympiády ve francouzštině. Druhý den pak poznali osobnost Bohumila Hrabala, protože se zrovna konal projektový den. Díky studentům ze sexty A si prošly Nymburk a místa spojená právě s tímto spisovatelem.

Středeční a čtvrteční program byl pak ve znamení návštěv několika vyučovacích hodin. Nejednalo se jen o hodiny FRJ, ale podívaly se i na dějepis v kvintě nebo sextě. Hodiny FRJ navštívily v oktávě, septimě a tercii. Součástí každé návštěvy byla i delší nebo kratší beseda se studenty. O tom již více zápisky Anny Litovové a Kryštofa Hronka z 3TA.

Ve čtvrtek 30.3 byla na začátku hodiny FRJ třída 3TA příjemně překvapena návštěvou dvou francouzských učitelek, které se až z Burgundska přijely podívat na úroveň francouzského jazyka ovládaného naší třídou. Návštěva proběhla bez jediného problému, a všichni si z hodiny odnesli nové zkušenosti.

Kryštof Hronek 3TA

Ve čtvrtek 30.3.2023 jsme měli čest poznat francouzské kolegyně pana profesora Kotyzy a paní profesorky Prokešové. Po představení jsme se pustili do práce... malý testík, při kterém si prohlížely naše sešity, některé i fotily. Při kontrole nám říkaly správné odpovědi a následovala samostatná příprava aktivity, do které se zapojila celá třída.. Při přípravě jsme se jich mohli ptát na vše dosud neznámé, velmi rády nám pomohly. Všem se líbil jejich přízvuk, je úžasné slyšet někoho kdo se narodil ve Francii. Na konci hodiny jsme měli možnost se jich na cokoliv doptat, pobavit se s nimi, dokonce se i zasmát. Moc děkujeme za tuto příležitost, a těšíme až se v květnu uvidíme i s francouzskými studenty.

Anna Litovová 3TA

Na další návštěvy se těšíme i my v komisi FRJ.

Aktuální informace

15.09.2023

Beseda s absolventem v Městské knihovně Nymburk 26. 9. 2023 od 17.30 hodin s tématem: Udržitelnost, etika a budoucnost potravin

17.01.2023

Gymnázium BH zveřejňuje inspekční zprávu z komplexní inspekce, která proběhla na konci prosince 2022 a protokol z inspekce.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Narodil se 12. 5. 1931 v Zábrdovicích u Křince. Obecnou školu navštěvoval od r. 1937 v Křinci.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První Ford

19. červenec 1903

V Detroitu se začaly prodávat první automobily z továrny Henryho Forda. (Model A stál 950 dolarů.)

Nejčtenější

05.09.2023

Školní rok 2023-2024 zahájen!

Tradičním shromážděním na nádvoří byl zahájen nový školní rok. Setkání tradičně připravil studentský parlament. V jeho průběhu noví studenti prim osmiletého studia a prvního ročníku čtyřletého studia otiskem ruky na svou třídní vlajku stvrdili příslušnost ke škole. Byli představeni noví učitelé a provozní zaměstnanci školy. Na shromáždění přivítali nové studenty ředitel školy Jiří Kuhn a zástupci parlamentu. 

 

celý článek
05.09.2023

Tradičně na začátku školního roku dostávají školy souhrnnou zprávu o výsledcích maturitních zkoušek, resp. o výsledcích společné části MZ. Ze zpráv, které školy obdrží, je možné vyčíst nejen výsledky vlastní školy, ale v její tabulkové části je možné nalézt i srovnání s ostatními školami v ČR.

 

 

S hrdostí sdělujeme, že naši maturanti v tomto srovnání obstáli opět na výbornou!

 

celý článek
06.09.2023

Na Zlatou expedici jsme vyrazili opravdu brzy ráno v neděli 3. září. Ve vlaku do Prahy tedy seděli veselí lidé vracející se z nymburského posvícení a pak my - osm nevyspalých spolužáků s obrovskými brašnami na kolech a nadšením, že opravdu jedeme.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.