Stříbrná expedice Kokořínsko

Stříbrná expedice Kokořínsko

V neděli 18.6 se naše devítičlenná skupina vydala na stříbrnou expedici do Kokořínska. Ráno jsme se vlakem dopravili do Mělníka a mohli jsme začít. 

První úsek byl hodně náročný, po silnici a na sluníčku. Naštěstí jsme se v polovině cesty zastavili v Harasově na koupališti a zchladili se. K večeru jsme se dostavili na naše plánované nocoviště. Jeskyně byla vysoko, takže jsme se na ní museli vyškrábat po žebříku. Už jsme měli vybaleno a začali jsme vařit, když začaly komplikace. Majitelka koní, kteří se pásli pod skálou, nám vyhrožovala policií, jestli neodejdeme. Jelikož jsme byly v právu, všichni jsme byli připraveni se hádat, ale to naši učitelé nechtěli dovolit a tak jsme se stěhovali. Asi o 800 metrů dál byl skalní byt i s ohništěm a tak bylo vše vyřešeno. V noci nebyly žádné problémy, ale přeci jenom jsme nebyli v našich postelích a ráno to na nás bylo znát. Druhý den jsme navštívili známé skalní útvary jako třeba Pokličky. Do druhého nocoviště jsme museli na pořádný krpál a nakonec se ukázalo, že Zkamenělý zámek, kde jsme měli v plánu spát, není úplně ideální vzhledem k tomu, že hrozilo zřícení ze srázu. Naštěstí kousíček dál bylo nádherné místo s výhledem, ohništěm i stolem. Noc jsme zvládli pod širákem a nikdo si nemohl stěžovat. Ráno jsme si udělali pořádnou snídani a vyšli na poslední etapu. Ta byla nejkratší a i přes jeden zvrknutý kotník jsme všichni došli zdárně do cíle. Tam jsme už zakončenou expedici oslavili zmrzlinou a jeli domů. Únava na nás už byla znát, všichni jsme vytuhli v autobuse.

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Povstání v Makedonii

2. srpna 1903

Na den sv. Eliáše vypuklo povstání Makedonců proti Turkům. 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.