Vítězství našich v okresním kole minikopané

Vítězství našich v okresním kole minikopané

Ve středu 4.5. se v areálu SK Polaban Nymburk konalo okresní kolo v minikopané pro žáky 6. - 7. tříd. Chuť do sportu a fotbalu byla po covidové pauze znát, neboť dorazilo hned 12 týmů. Pořadatel tedy rozdělil startovní pole na skupiny A a B, odkud postupovaly pouze první dva týmy. Dále se hrálo vyřazovacím způsobem. Vítěz turnaje si vybojoval šanci reprezentovat okres na krajském kole v Příbrami.

Naše škola patřila po dlouhé době k favoritům turnaje, což v kategoriích ZŠ nebývalo mnoho let zvykem. Hned úvodní duel jsme narazili na ZŠ Sadská, kterou jsme porazili 1:0. Následoval duel se ZŠ RAF Nymburk, který jsme poměrně snadno ovládli na 3:0, ovšem po dvou chybách soupeř snížil na konečných 3:2. Třetí výhru v řadě jsme si připsali po těsném vítězství 1:0 se ZŠ Václava Havla Poděbrady. Postup ze skupiny jsme si vybojovali čtvrtou výhrou, konkrétně nad ZŠ Semice 2:0. Souboj o první místo ve skupině jsme však nezvládli, podlehli jsme 0:4 ZŠ Komenského Nymburk.

Postup z druhého místa znamenal duel a semifinále se ZŠ Městec Králové. Tento soupeř totálně ovládl skupinu A, když zvítězil ve všech pěti utkáních a inkasoval pouze jednu branku. Do semifinále jsme vstoupili hloupým inkasovaným gólem z penalty po malé domů, naštěstí se nám podařilo brzy srovnat na 1:1. Tento stav již vydržel do konce, rozhodli tak pokutové kopy. Naši střelci proměnili, Městec jedenkrát nedal, zvítězili jsme 3:2 na PK.

Ve finále nás čekala silná ZŠ Komenského Nymburk, která v semifinále vyřadila ZŠ TGM Poděbrady v poměru 1:0.

Do finále jsme nastupovali již hodně unaveni, ale i soupeř již jevil známky opotřebení. Celé utkání bylo hodně vyrovnané, oba týmy hrály pozorně a snažily se hlavně neinkasovat. Výsledek 0:0 znamenal pokutové kopy. Za stavu 2:2 se pokračovalo ve čtvrté sérii, hráč Komenského neproměnil, těžkou roli tak měl před sebou Vincent Pop. Ten náročnou situaci zvládl a proměnil!!! To znamenalo celkové vítězství v turnaji a postup do krajského kola.

 

Všichni hráči zaslouží pochvalu za nasazení a vzornou reprezentaci školy.

Tým GBHN: Hronek - J. Záveský, Matuška, Doucha, Hanke, Pop, Cigánik, Kubálek, Kropáček, Sobíšek, Dvořák, Kubečka. 

Aktuální informace

01.07.2022

Každé pondělí 9 - 11 hodin

Významní absolventi

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 14 %
Wayne Gretzky 18 %
Milton Berle 10 %
John Schaar 44 %
Napoleon Hill 14 %
Celkový počet hlasů: 79
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.

Nejčtenější

27.07.2022

Prázdniny jsou ve své polovině a jako vždy touto dobou vybíráme motto, které nás bude provázet celý školní rok. Výsledné motto bude opět stanoveno podle výsledků ankety, kterou vám dnes předkládáme. Na výběr jsou opět zajímavé myšlenky zajímavých osobností. Ta, která získá největší podporu, se stane mottem našeho gymnázia.

 

Hlasovat můžete v anketě, kde jsou motta uvedena pouze jménem autora.

 

Zde jsou v plném znění: 

 

  1. Cornell Woolrich

Je lepší zemřít pro něco než žít pro nic.

  1. Wayne Gretzky 

Vždycky se snažím bruslit tam, kde puk bude, ne tam, kde byl. 

  1. Milton Berle

Pokud příležitost neklepe, postav dveře. 

  1. John Schaar

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

  1. Napoleon Hill

Nečekejte. Ten pravý čas nikdy nepřijde.

 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu