Vítězství našich v okresním kole minikopané

Ve středu 4.5. se v areálu SK Polaban Nymburk konalo okresní kolo v minikopané pro žáky 6. - 7. tříd. Chuť do sportu a fotbalu byla po covidové pauze znát, neboť dorazilo hned 12 týmů. Pořadatel tedy rozdělil startovní pole na skupiny A a B, odkud postupovaly pouze první dva týmy. Dále se hrálo vyřazovacím způsobem. Vítěz turnaje si vybojoval šanci reprezentovat okres na krajském kole v Příbrami.

Naše škola patřila po dlouhé době k favoritům turnaje, což v kategoriích ZŠ nebývalo mnoho let zvykem. Hned úvodní duel jsme narazili na ZŠ Sadská, kterou jsme porazili 1:0. Následoval duel se ZŠ RAF Nymburk, který jsme poměrně snadno ovládli na 3:0, ovšem po dvou chybách soupeř snížil na konečných 3:2. Třetí výhru v řadě jsme si připsali po těsném vítězství 1:0 se ZŠ Václava Havla Poděbrady. Postup ze skupiny jsme si vybojovali čtvrtou výhrou, konkrétně nad ZŠ Semice 2:0. Souboj o první místo ve skupině jsme však nezvládli, podlehli jsme 0:4 ZŠ Komenského Nymburk.

Postup z druhého místa znamenal duel a semifinále se ZŠ Městec Králové. Tento soupeř totálně ovládl skupinu A, když zvítězil ve všech pěti utkáních a inkasoval pouze jednu branku. Do semifinále jsme vstoupili hloupým inkasovaným gólem z penalty po malé domů, naštěstí se nám podařilo brzy srovnat na 1:1. Tento stav již vydržel do konce, rozhodli tak pokutové kopy. Naši střelci proměnili, Městec jedenkrát nedal, zvítězili jsme 3:2 na PK.

Ve finále nás čekala silná ZŠ Komenského Nymburk, která v semifinále vyřadila ZŠ TGM Poděbrady v poměru 1:0.

Do finále jsme nastupovali již hodně unaveni, ale i soupeř již jevil známky opotřebení. Celé utkání bylo hodně vyrovnané, oba týmy hrály pozorně a snažily se hlavně neinkasovat. Výsledek 0:0 znamenal pokutové kopy. Za stavu 2:2 se pokračovalo ve čtvrté sérii, hráč Komenského neproměnil, těžkou roli tak měl před sebou Vincent Pop. Ten náročnou situaci zvládl a proměnil!!! To znamenalo celkové vítězství v turnaji a postup do krajského kola.

Všichni hráči zaslouží pochvalu za nasazení a vzornou reprezentaci školy.

Tým GBHN: Hronek - J. Záveský, Matuška, Doucha, Hanke, Pop, Cigánik, Kubálek, Kropáček, Sobíšek, Dvořák, Kubečka.

doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc.

Doc. RNDr. Jitka Forstová, CSc., vysokoškolská pedagožka, viroložka, zakladatelka a vedoucí Laboratoře virologie PřF UK, absolvovala na naší škole v roce 1961.

Revoluce v Dominikánské republice

30. říjen 1903

Vypukla revoluce v Dominikánské republice, USA a evropské válečné lodě vysadily vojsko k ochraně konzulátů.