Středoškolská futsalová liga

17.01.2012

V dalším kole středoškolské futsalové ligy narazilo 17. ledna naše mužstvo v Kolíně na týmy SOŠ a SOU Nymburk, ZSŠ Čáslav a pořadatelský SOŠ a SOU Kolín.

První zápas sehrál tým Gymnázia Nymburk s týmem COPu. Zápas se vyvíjel od prvních minut podle našich představ. Hned v úvodu utkání se po krásných individuálních akcích dvakrát prosadil Matěj Novotný, a když pak svými dechberoucími zákroky několikrát podržel náš tým gólman Tomáš Kouba, bylo o vítězi zápasu prakticky rozhodnuto. Náš tým byl po celou dobu utkání jednoznačně lepší a zaslouženě zvítězil 4:1. Byli jsme tak svědky historického okamžiku, kdy náš tým dokázal v jednom ročníku ligy třikrát po sobě porazit právě tým SOŠ a SOU Nymburk, což někteří protihráči těžce nesli.

Druhý zápas jsme sehráli s celkem Čáslavi. Utkání pro nás nezačalo ideálně, když jsme brzy inkasovali. Celý zápas jsme pak ale soupeře, převážně díky precizní defenzivní práci Matěje Jareše, nepustili do vážnější šance. V závěru utkání pak zaslouženě vyrovnal Dominik Hodboď. V době, kdy vrcholil náš tlak a směřovali jsme ke vstřelení vítězného gólu, jeden z hráčů Čáslavi trefil míčem hasícího přístroj a na dobrou půlhodinu tím přerušil zápas. Zároveň také v podstatě zajistil Čáslavi dělbu bodů za konečný výsledek 1:1.

Třetím a posledním soupeřem byl tým Kolína. Do zápasu nastupovaly oba týmy s vidinou postupu do další fáze futsalové ligy a podle toho taky střetnutí hned od začátku vypadalo. Oba vsadily na ofenzivní taktiku, ale mužstvo Kolína mělo v utkání více štěstí a tak již v poločasu vedlo 5:0. Celý druhý poločas bylo naše mužstvo výrazně lepší, ale nedokázalo proměňovat své šance. Jediným světlým okamžikem zápasu byla nádherná individuální akce jednoho z našich nejlepších hráčů, Jiřího Nolla, který sám prokličkoval celé hřiště, a pak nechytatelnou ranou propálil kolínského gólmana. Konečný výsledek byl pro nás krutých 1:6.

Touto prohrou týmu Gymnázia Nymburk účast naší školy ve středoškolské futsalové lize končí.

Složení týmu GNbk: Tomáš Kouba, Milan Peterka, Ivo Ryšavý, Matěj Jareš, Matěj Červ, Martin Švach, Jiří Noll, Matěj Novotný, Dominik Hodboď, Václav Hajný, Jakub Kubečka, Tomáš Krušinský, Radim Prokop, Lukáš Kaňka

Utkání
SOŠ a SOU Kolín : ZSŠ Čáslav 2:1
Gym. Nymburk : SOŠ a SOU Nymburk 4:1
SOŠ a SOU Kolín : SOŠ a SOU Nymburk 5:3
ZSŠ Čáslav : Gym. Nymburk 1:1
ZSŠ Čáslav : SOŠ a SOU Nymburk 8:2
Gym. Nymburk : SOŠ a SOU Kolín 1:6

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Výsledovka:

1. SOŠ a SOU Kolín               3     3 0 0        13:5            9
2. ZSŠ Čáslav                       3     1 1 1        10:5           4
3. Gymnázium Nymburk         3     1 1 1          6:8           4
4. SOŠ a SOU Nymburk          3     0 0 3          6:17          0

Lukáš Kaňka, 8OB

Aktuální informace

12.03.2021

Z rozhodnutí MŠMT jsou přijímací testy nově vypsány takto:

4-leté studium: 3. a 4. května 2021

8-leté studium: 5. a 6. května 2021

Významní absolventi

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Svět v roce založení školy

Smlouva o Aljašce

20. říjen 1903

Na základě jednání Spojené komise, složené ze zástupců Spojených států a Velké Británie, 

Nejčtenější

17.03.2021

VÝSLEDKOVÁ LISTINA OBSAHUJE ODKAZY NA VIDEOOBHAJOBY POSTUPUJÍCÍCH NA KK SOČ

Termín letošní Školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti byl v úterý 16. března 2021 odpoledne. 34 přihlášených studentských soutěžních prací z různých oborů SOČ se představilo před třemi hodnotícími komisemi složenými z členů profesorského sboru. Komise rozhodly o postupu konkrétních prací na krajskou přehlídku, tedy vybraly v každém oboru nejvýše dvě, které do celokrajského srovnání z naší školy vyšleme. Vizte Výsledkovou listinu ŠK SOČ 2021.

celý článek
16.03.2021

Již po patnácté se naše škola připojila k celosvětové kampani, která si připomíná 62. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci. Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení.

celý článek
29.03.2021

Dne  25.3. 2021 absolvovali studenti 1PA a 4KB online přednášku pana Davida Christofa na téma problematiky dostupnosti pitné vody v některých částech světa. Jak přednáška vypadal se můžete dočíst ve vybraných příspěvcích samotných studentů. Tato přednáška zároveň do jisté míry nahradila neuskutečněný EKODEN na toto téma, který se přesouvá na následující školní rok. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!