Proklaté druhé místo v okresním finále ve florbale

Proklaté druhé místo v okresním finále ve florbale

V úterý 12.12. se v tělocvičnách ZŠ RAF Nymburk konalo okresní finále florbalové soutěže pro kategorii IV., tedy pro žáky z 8. a 9. tříd ZŠ a NG. Turnaje se zúčastnilo celkem 14 škol, mezi nimi i ambiciózní tým Gymnázia B.Hrabala v Nymburce. 

Základní kolo turnaje se odehrálo ve čtyřech skupinách, ze kterých vítěz postupoval přímo do čtvrtfinále, druhý a třetí tým potom do osmifinále. Naším prvním soupeřem byla ZŠ Juventa Milovice, se kterou jsme si vcelku bez potíží poradili. Konečný stav byl 6:1. Druhý duel jsme sehráli se ZŠ TGM Poděbrady, která naopak nám uštědřila lekci z nasazení, tvrdé a produktivní hry. Výsledek byl 1:5. Následovalo osmifinále s ZŠ Městec Králové. V tomto utkání již šlo o postup nebo o konec v turnaji. Nakonec jsme těsně zvítězili 3:2 a postoupili do čtvrtfinále. Zde byla naším soupeřem ZŠ Komenského Nymburk. Možná o něco florbalovějšího soupeře jsme se štěstím porazili 2:1 a postupovali dále.

Semifinálové duely se odehrály mezi Gymnáziem Jiřího z Poděbrad a námi, druhý zápas byl ZŠ Semice vs. ZŠ TGM Poděbrady. Derby mezi gymnázii jsme nakonec zvládli a po výsledku 4:1 postoupili do finále.

Finále se nakonec odehrálo mezi stejnými soupeři jako v loňském roce. ZŠ Semice v loňském roce turnaj vyhrály, takže byly mírnými favority. 

Zápas jsme nezačali dobře a brzo inkasovali. Překonat golmana Semic se nám za celý zápas nepodařilo, navíc jsme ještě třikrát inkasovali. Výsledek 0:4!

I přesto patří všem hráčům pochvala za vzornou reprezantaci, někteří z chlapců zde dokázali již třikrát skončit druzí, bohužel první místo pro nás stále zůstává zakleté.

Tým GBHN: Slaba - Hylmar, Bejbl, Tomášek - Matěj, Toman, Blažek - Strolený, Skořepa, Kozák. 

Aktuální informace

19.01.2022

Oznamujeme nový termín besedy se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem, významným absolventem naší školy. Akce se překládá na 24. únor 2022. Děkujeme za pochopení.

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1914.

Narodil se 25. 1. 1895 v Poděbradech, zemřel r. 1947 v Praze. Působil jako malíř krajin a portrétů.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Zemřel papež

20. července 1903

V Římě zemřel ve věku 93 let na zápal plic papež Lev XIII. 

Nejčtenější

08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
03.01.2022

V průběhu prosince proběhla soutěž v konverzaci v anglickém jazyce. Soutěžilo se ve třech věkových kategoriích, všichni zájemci o soutěž nejprve napsali poslechový test, na základě jehož výsledků se ti nejlepší utkali v ústní části. Vítěz každé kategorie bude reprezentovat školu v okresním kole v Poděbradech. Letošní ročník přinesl zajímavé výsledky

celý článek
07.01.2022
Vzhledem k hygienické situaci jsme se rozhodli nejbližší Den otevřených dveří převést do on-line podoby. Je jasné, že jak pro školu, tak pro uchazeče a jejich rodiče, je předání potřebných informací o škole samotné, školním vzdělávacím programu a zejména o podobě přijímacích zkoušek a kritériích pro přijetí, naprosto zásadní a veledůležité. 
 

Den otevřených dveří v on-line podobě

DOD se bude konat ve středu 12. 1. 2022 v době od 17:30 do 19:00 hod.
 
DOD bude probíhat formou společné schůzky v prostředí Google Meet. 
Adresa schůzky je
Pro úspěšné přihlášení je nutné použít osobní GMail účet.
 
Program DOD bude rozdělen do tří obsahově shodných bloků s trváním 30 minut. Jejich začátky budou v 17:30, 18:00 a 18:30. V úvodu každé půlhodinky zazní informace vedení školy a zbytek času bude věnován dotazům.
celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu