Okresní kolo florbalu SŠ

Okresní kolo florbalu SŠ

V okresním kole florbalu SŠ nám chybělo pomyslné štěstí. Přesto, že jsme v základní skupině neprohráli, do play-off jsme nepostoupili.

7. dubna se ve sportovní hale v Poděbradech konalo okresní kolo florbalu SŠ. Do turnaje se přihlásilo osm týmů a byly rozřazeni do dvou skupin, ze kterých dva postupovali do play-off. 

Naši florbalisté otevřeli turnaj utkáním s GJP. Po trefě Štěpána Šídy jsme rychle vedli 1:0. O druhou naši branku se postaral Martin Cigánik. Nicméně soupeř kontroval a snížil skore na 2:1. V závěru zápasu jsme přidali ještě třetí branku a zápas pro nás skončil v poměru 3:1.

I v druhém zápase proti OA Lysá nad Labem jsme otevřeli skore, nicméně soupeř byl mnohem silnější než GJP a brzy srovnal. Hra byla plná osobních soubojů a oba soupeři přidali shodně jeden gól. Zápas tedy skončil remízou 2:2.

Vzhledem k tomu, že turnaj byl velmi vyrovnaný a v obou čtyřčlenných skupinách byli vždy tři aspiranti na postup, musela zasáhnou do postupových míst matematika.

Před posledním zápasem byly karty rozdány takto. Výhra by pro nás znamenala vítězství ve skupině. Prohra, nebo remíza 0:0 resp. 1:1 vyřazení. Remíza 2:2 nebo vyšší by znamenala postup z druhého místa.  

Poslední zápas proti COP Nymburk byl reprízou loňského finále. Zápas byl opět velmi vyrovnaný a plný krásných florbalových akcí a přesto, že jsme byli o něco lepším týmem, skončil smírně 1:1. Pro nás bohužel znamenal třetí místo ve skupině a vyřazení.

Kluci zaslouží velkou pochvalu za předvedený výkon.

GBH: Cigánik Martin 5QB, Dort Kryštof 4KA (G), Šída Štěpán 4KB, Slavík Adam 4KB, Boháč Adam 4KB, Jandík Štěpán 4KB, Boháč Radek 6XA, Soulek Štěpán 6XB.

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Valdemar Vyleťal

Valdemar Vyleťal (16. 10. 1900-20. 9. 1928), vlastním jménem František Vyleťal, učitel, spisovatel, básník a literární publicista, jehož pamětní deskou se honosí budova školy, odmaturoval na nymburské reálce v roce 1919.

Svět v roce založení školy

James Joyce

2. únor 1903

Irský spisovatel James Joyce (1882-1941) opustil ve dvaceti letech své domovské město Dublin a odešel do Paříže. Jeho hlavním problémem byl nedostatek peněz.

Nejčtenější

08.04.2026

V rámci trvalé snahy našeho gymnázia obohacovat teorii praxí dorazil na besedu se studenstvem seminářů práva a politologie středočeský poslanec Vít Rakušan. Setkání se studenty nebylo jen klasickou přednáškou; většinu času zabrala diskuse o tématech, která hýbou současnou Evropou, Českou republikou ale i o tom, co obnáší život ve vysoké politice.

celý článek
07.04.2026

Tichá, nenápadná, houževnatá a zodpovědná dívka, to je Kateřina Haščáková z 2A, vítězka krajského kola dějepisné olympiády. Jako první z naší školy se jí povedlo postoupit do celostátního kola!

celý článek
04.04.2026

Z výjezdu do Berouna na KK Geologické olympiády 2026 jsme přivezli alespoň diplom úspěšného řešitele krajského kola. Medaile se našim nejlepším geologům vyhýbají. Úspěšným řešitelem se stal Filip Kubálek ze 6XB, jehož bodový zisk se ztrátou 1,5 bodu na bronzovou příčku, vystačil na 4. místo mezi soutěžícími ve středoškolské kategorii B v celém Středočeském kraji. Druhou účastnicí z nymburského gymnázia byla primánka Veronika Breu (1PB), benjamínek v kategorii A, kde proti ní stáli především nejlepší kvartáni z různých gymnázií v kraji. Přes zřejmé věkové znevýhodnění uhájila 10. místo z 12 účastníků, což není při první účasti v soutěži, kdy člověk ani dopředu přesně neví, co ho čeká, žádná ostuda.

celý článek