Okresní kolo Corny v lehké atletice středních škol 2017

Jako vždy na začátku nového školního roku začalo naše meziškolní sportovní soutěžení atletickým kláním středních škol Corny středoškolským atletickým pohárem, jehož 36. ročník se uskutečnil v úterý 19. 9. 2017 na atletické tartanové dráze ve sportovním centru v Nymburce.

Soutěže se zúčastnila čtyři dívčí družstva a pět družstev chlapců. Naší školu: Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce reprezentovala družstva v obou kategoriích, jež byla oslabena o některé zkušené závodníky a závodnice ze 6XB, kteří jsou tento týden na geokurzu v Rokytnici, ale i přes neúčast těchto reprezentantů naší školy, se podařilo oběma našim družstvům v okresním kole dostat se na stupně vítězů. Dívčí družstvo porazilo druhý tým v soutěži: Gymnázium Jiřího z Poděbrad o více než 1000 bodů a získalo celkem 7287 bodů. Naši chlapci nestačili na družstva z Poděbrad a obsadili v soutěži třetí místo.

Všichni soutěžící podali výborné výkony, které znamenaly nejen vítězství a třetí místo v celé soutěži, ale získali jsme i zasloužený postup dívek do krajského kola, které se koná za dva týdny v Kolíně.

Soupiska dívek: Košátková Veronika, Tvrdá Kateřina, Žampová Veronika, Šteflová Natálie, Košnářová Michaela, Doležalová Anna, Čechová Agáta, Frebortová Michaela, Chlíbková Veronika.
Soupiska chlapců: Havránek Vojtěch, Krumpolec Jan, Brzák Filip, Jisl Václav, Jirák Rostislav, Štafl Miroslav, Toman Adolf, Vejvar Vojtěch, Trnečka Jakub, Pavlíček Petr, Mareš Lukáš.

Poděkování patří také studentům ze 7SPB, kteří pomáhali při organizování celé soutěže a Vítkovi Veselému a Fandovi Procházkovi z 7SXA, kteří již tradičně zpracovali výsledky.