Florbal chlapců kat. III

Florbal chlapců kat. III

Okresní finále ve florbalu chlapců kategorie III. (žáci narození 2003 – 2005) se konalo ve dvou tělocvičnách ZŠ a MŠ Letců R.A.F. v Nymburce ve středu 23.  listopadu  2016. Do turnaje se přihlásilo rekordních 11 škol. Samozřejmě nechyběli ani zástupci Gymnázia Bohumila Hrabala v Nymburce.

 

 

Družstvo bylo složeno z žáků prim a sekund:
2SA        -              Slaba David Jan, Louda Jan, Poláček Vojtěch                        
2SB        -              Skořepa Ondřej
1PB        -              Čihák Radek, Frolda Tadeáš, Jakubal Jan.
Všechna utkání se hrála na 2 x 5 minut. Vzhledem k velikosti tělocvičen byl na hřišti brankář + 3 hráči v poli. Z každé ze dvou skupin postoupily 2 nejlepší týmy do vyřazovacích bojů. V naší skupině jsme se postupně utkali se ZŠ Juventa Milovice (1:2), ZŠ TGM Poděbrady (2:2), ZŠ Komenského Nymburk (1:2) a ZŠ Křinec (6:1). Ve skupině jsme tedy obsadili třetí, nepostupové místo, v celkovém pořadí jsme skončili na děleném 5. místě.
Naší velikou oporou byl brankář David, který měl velikou zásluhu na malém  počtu obdržených branek. Střelecky se nejvíc prosadil Ondra, který přesně mířil 6x. Dva góly přidal Vojta, po jednom Honza a Radek. V zápasech jsme postupně přidávali kvalitu, rychlost a přesnost, tým dokázal, že v budoucnu může myslet na ještě lepší umístění.

 

 

Aktuální informace

09.04.2026

se konají v úterý 28/4 od 17:30 hod v kmenových učebnách. Od 18:00 hod pokračují individuální konzultace s vyučujícími dle rozpisu.

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

genmjr. Josef Jaške

Genmjr. Josef Antonín Jaške (31. 3. 1913-20. 6. 2001), letec a 1. český velitel 313. perutě RAF, absolvoval v roce 1931.

Svět v roce založení školy

Americký Kongres vytvořil department

Americký Kongres rozhodl vytvořit department (ministerstvo) obchodu a práce, aby tak napomohl stabilizaci amerického hospodářství. 

Nejčtenější

29.03.2026

Poprvé, co paměť sahá, se tři studenti naší školy zapojili do soutěže Certamen Latinum (latinské olympiády). A jednomu z nich, Filipu Slabému z 8OA, se podařilo docílit vítězství ve vyšší kategorii B soutěže na celorepublikové úrovni. Stalo se tak 19. března 2026 na Staroměstské radnici v Praze. Gratulujeme k opravdu mimořádnému výkonu.

celý článek
27.03.2026

Třetí alumni beseda ve školním roce 2025/2026 se v Městské knihovně Nymburk uskuteční ve čtvrtek 9. dubna 2026 od 17.30 hodin. Naším hostem bude ředitel Historického ústavu Akademie věd ČR prof. Martin Holý. Přiblíží nám Dětství středoevropských Habsburků v raném novověku.

celý článek
31.03.2026

V pondělí 30.3. se konal tradiční Velikonoční florbalový turnaj pro žáky VG. Třídy byly rozděleny do dvou skupin po šesti, kde se hrálo systémem každý s každým. První dva týmy postupovaly do semifinále.

celý článek