prof. Bohuslav Sýkora, DrSc.

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 6. 9. 1922 v Nymburce a zemřel v r. 1996 v Nymburce. Byl význačným českým tělovýchovným pedagogem.

Celý život aktivně sportoval. Největších úspěchů dosáhl v lyžování (6. místo na Zimních světových akademických hrách ve čtyřkombinaci – 1949), kanoistice a atletice. Několik let byl trenérem reprezentačního družstva lyžařů – běžců. Hrál ve dvou celovečerních filmech s tématikou hor, které tolik miloval (Synové hor, Vánice). Jako pedagog působil nejprve na lesnické škole v Trutnově a od roku 1953 na ITVS, později FTVS UK v Praze. V roce 1968 pracoval jako hostující profesor na Státní tělovýchovně škole ENSEPS v Paříži. V letech 1969 – 1973 byl děkanem FTVS UK, v období 1973 – 1985 byl prorektorem Univerzity Karlovy. Působil v úzkém vedení řady mezinárodních tělovýchovných organizací, několik let byl předsedou vědecké rady KRNAP. Byl nositelem státního vyznamenání Za zásluhy o výstavbu, medaile Dr. M. Tyrše aj.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc.

RNDr. Zdeněk Havlas, DrSc., (*1951), místopředseda Akademie věd ČR, kvantový a výpočetní chemik, který se zabývá vývojem nových léků a organizační prací ve vědě, maturoval na našem gymnáziu v r. 1969.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %