Ing. Miloš Šimek, DrSc.

Absolvoval v roce 1951.

Narozen 1. 1. 1933. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze (Elektrotechnickou fakultu) a v roce 1956 nastoupil do Astronomického ústavu ČSAV v Ondřejově,

kde působil až do odchodu do důchodu v roce 2000. Zde se podílel na návrhu a realizaci některých částí vznikajícího meteorického radaru. Meteorická radioastronomie byla tehdy velmi mladou disciplínou, která navazovala na českou tradiční a mezinárodně uznávanou meteorickou astronomii, jejíž počátky sahají do 19. století. Miloš Šimek je spoluzakladatelem tohoto vědního oboru u nás. V roce 1965 obhájil vědeckou hodnost kandidáta matematicko-fyzikálních věd v oboru astronomie-fyzika. V roce 1966 – 1968 získal kanadské stipendium na dvouletý studijní pobyt v Ottawě. V roce 1970 byl vedoucím projektu detektoru mikrometeoritů, který byl vynesen kanadskou výškovou raketou jako jeden z našich prvních kosmických experimentů. Vědeckou aktivitu doprovázela dlouhodobá spolupráce s partnerskými pracovišti, především v Kanadě, Švédsku, Tádžikistánu a na Slovensku. Za dobu vědecké aktivity publikoval v mezinárodních časopisech a vědeckých setkáních na 80 prací zaměřených především na problematiku a výzkum meteorických rojů. Jeho jméno nese jedna z planetek Sluneční soustavy. Je členem Mezinárodní unie (IAU) a Komitétu pro výzkum kosmického prostoru (COSPAR).

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 3. 8. 1921 v Nymburce. Sprinter, který začínal v Orlu Nymburk (1940).

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.