Druhé místo v divizním finále SFL 7

Ve středu 13.2. se konalo v Příbrami divizní finále ve futsalu pro kategorii SFL 7, tedy pro 6. a 7. ročníky ZŠ. Náš tým se probojoval mezi poslední čtyři týmy Středočeského kraje, společně s Gymnáziem B.Hrabala v Nymburce tak do turnaje zasáhly ZŠ Beroun, 1. ZŠ Říčany a pořadatelská ZŠ Březové hory Příbram. Hrálo se systémem každý s každým, dále postupoval pouze vítěz.

Jako první jsme se střetli s 1. ZŠ Říčany. Poměrně brzy jsme se dostali do vedení 2:0, soupeř však dokázal snížit. Ve druhé půli jsme ještě dokázali zvýšit a zápas dotáhli do vítězného konce 4:1.  Ve druhém duelu jsme narazili na velmi silné domácí, kteří byli favority turnaje. Bohužel hned v prvních minutách jsme hloupě inkasovali a následně nezvládli několik vyhrocenějších momentů, kdy soupěř ještě zvýšil. Příbram byla jasně lepší a i v kombinované sestavě jsme prohráli 1:8. Třetí zápas jsme sehráli se ZŠ Beroun. Zde jsme ukázali svou sílu a vyhráli 6:4. Tím jsme si zajistili druhé, ale nepostupové místo. Turnaj ovládla bez problémů jasně nejlepší Příbram.

Všem našim hráčům patří pochvala za bojovný výkon, druhé místo ve Středočeském kraji je rozhodně úspěch.

Tým GBNH: Kubečka - Luňáček, Šubrta, Terš, Rufer, Zenkl, Košátko, Mika, Šebela

Vojtěch Kerhart

Absolvoval v roce 1910.

Narodil se 4. 7. 1892 v Poděbradech. Architekt, přítel a spolupracovník Bedřicha Feuersteina.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %

Ratifikace smlouvy o Panamském průplavu

17. březen 1903

Ratifikací Hayovy-Herránovy smlouvy v americkém Senátu skončilo období právní nejistoty o osudu Panamského průplavu.