Čtvrté místo v okresním kole v kopané

Čtvrté místo v okresním kole v kopané

V úterý 23.4. se konalo okresní kolo v kopané pro SŠ (dříve Pohár Josefa Masopusta). Turnaj jako už tradičně hostil sportovní areál Bohemia Poděbrady.  Celkem šest zúčastněných škol bylo rozlosováno do dvou skupin, kde se hrálo každý s každým. Následovalo semifinále a finále. 

Úvodní zápas turnaje odstartoval duel mezi Gymnáziem B. Hrabala a SOŠ a SOU Nymburk. Utkání i přes několik šancí skončilo remízou 0:0.  Druhý zápas v naší skupině skončil vítězstvím SOŠ a SOU Nymburk nad poděbradským Stravonem. Poslední duel skupiny tak byl souboj o postup mezi námi a právě SOŠ a SOU Stravon Poděbrady. Opět jsme nedokázali vstřelit branku, ale remíza 0:0 pro nás znamenala postup do semifinále.

 

V semifinále jsme se utkali se SZeŠ a SOŠ Poděbrady. Konečně jsme dokázali vstřelit branku, když se z dorážky trefil kostomlatský ostrostřelec Jan Vlach. Bohužel jsme brzy inkasovali po rohovém kopu na 1:1. Zápas měl rozhodnout penaltový rozstřel. Bohužel ani jedna ze dvou našich penalt neskončila v síti, takže do finále mířila Zemědělka Poděbrady.

 

Souboj o třetí místo rozhodl opět penaltový rozstřel, když SOŠ a SOU Nymburk zahrával penalty jen o málo méně tragicky než my. Celkově nám tak patří čtvrté místo v okrese.

 

Tým GBHN: Žáček - Neuberg, Poláček, Křenek, Křivský, Zoubek, Trnečka Tomáš, Trnečka Jakub, Prokop, Hylmar, Koniuk, Vlach, Černý, Procházka, Filip, Šátek.

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Růžena Merunková

Růžena Merunková (*21. 3. 1940), vynikající česká herečka, recitátorka a dabérka, absolvovala v roce 1957.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dámská móda

květen 1903

S prvním úsměvem jarního slunce se objevují také jarní toalety, jejichž móda bývá každým rokem proměnlivá. 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.