Beach na náměstí II.

Beachové dny na náměstí probíhaly i během víkendu, kdy si na pískovém hřišti mohl zahrát každý, kdo se domluvil s organizátory. Pro diváky byla připravena exhibice mladých a talentovaných hráčů z české extraligy v neděli odpoledne, v pondělí navečer exhibice osobností.  Pondělní a úterní dopoledne patřilo opět školním družstvům.

V pondělí dopoledne se utkaly týmy v modrém minivolejbalu. V úterý byl kurt zadán pro studenty našeho gymnázia, většina z nich aktivně hraje volejbal, někteří ve volleyball.cz, někteří ve sportovním kroužku ve škole.

V pondělí dorazilo celkem 10 tříčlenných družstev ze čtyř škol: ZŠ JAK Lysá nad Labem, ZŠ Tyršova Nymburk, ZŠ Kostomlaty nad Labem a GBH Nymburk

Naši reprezentanti GBH Nymburk 1: Tobiáš Daneš, Ondra Skořepa a Vojta Poláček obhajovali 1. místo z okresního kola v minivolejbale, které se konalo v březnu, bohužel je ve skupině porazili budoucí vítězové, a naši chlapci hráli o 3. a 4. místo, prohráli po slibném úvodu i toto utkání a obsadili v turnaji 4. místo. Dívčímu GBH Nymburk 2: Bára Bohuslavová, Kája Šustrová, Mája Elišková a Kája Šilhánová se v březnu tolik nedařilo, ale nyní se jim povedlo postoupit do finále, ve kterém jen těsně nedokázaly porazit volleyball.cz A, a obsadily krásné 2. místo.

12. 6. 2017 modrý minivolejbal:

1. místo volleyball.cz Nymburk A
  2. místo GBH Nymburk 2
  3. místo volleyball.cz Nymburk B
  4. místo GBH Nymburk 1
  5. místo ZŠ Tyršova Nymburk
  6. místo ZŠ Kostomlaty nad Labem 1
  7. místo ZŠ JAK Lysá nad Labem 1
  8. místo ZŠ JAK Lysá nad Labem 2
  9. místo ZŠ Kostomlaty nad Labem 2
  10. místo ZŠ Tyršova Nymburk

V úterý patřilo hřiště našim studentům, kteří postavili 6 čtyřčlenných týmu, jež se utkaly mezi sebou v jedné skupině, hrálo se na jeden set do 21. Vítězem se stal STROM ve složení Jirka Szita, Vojta Pustý, Míša Rumlerová, Ondra Danzer.

13. 6. 2017:

1. místo Strom
  2. místo Ňamky
  3. místo Bouráci

Strom: Jirka Szita, Vojta Pustý, Míša Rumlerová, Ondra Danzer

Ňamky: Naty Šteflová, Bety Šichtová, Tobi Daneš a Ondra Skořepa

Bouráci: Jáchym Křížek, Filip Žák, Mája Elišková a Kája Šilhánová

dále hráli:

Verča Žampová, Týna a Kája Šustrovy, Anička a Eliška Doležalovy, Lukáš Kolbaba, Radek Telvák, Bára Bohuslavová, Jarča Mrázová, Verča Martínková, Fanda Vlasák, Petr Strolený

04.07.2017

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod

Absolvoval v roce 1942.

Narodil se 8. 11. 1923 v Nymburce, kde také prožil celý život (zemřel 29. 1. 1999).

Vyber motto pro školní rok 2017/2018
Chinmoy 14 %
Fulghum 33 %
Goethe 4 %
Čapek 12 %
Einstein 38 %

Řízení vzducholodi

12. listopad 1903

Francouz Henri Juillot podal nový důkaz o řiditelnosti vzducholodi:

Mahátma Gándhí: Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.