Žáci našeho gymnázia opět zazářili na biologické olympiádě

Ve středu 28. března proběhlo okresní kolo biologické olympiády kategorie C na poděbradském Gymnáziu Jiřího z Poděbrad. Naše škola vyslala své tři nadějné biology. Z kvarty B žáka Františka Zajíce, a z tercie A žákyně Barboru Peštovou a Anetu Kaňkovou.

Od osmi hodin do půl deváté ráno probíhala prezentace účastníků olympiády. Během půl hodiny se učebna poděbradského gymnázia naplnila třinácti soutěžícími pocházejících z různých škol nymburského okresu.

Konkurence se zdála být značně velká, ale naši žáci si zachovali chladnou hlavu a s plným nasazením se pustili do soutěže. Jako každý rok čekaly na soutěžící tři disciplíny: praktická část v laboratoři, test a nakonec poznávačka rostlin a živočichů. V poledne měli soutěžící hotovo a už se jen netrpělivě čekalo na vyhlášení výsledků.

Vyhlašovali se první tři nejlepší řešitelé olympiády. K naší radosti se na prvním místě umístil náš žák František Zajíc a tím si zajistil postup do krajského kola biologické olympiády, které se bude konat 10. května v Mělníku.

Žákyně Peštová a Kaňková se umístily na hezkém sedmém a devátém místě. Všem postupujícím žákům gratulujeme a Františkovi Zajíci držíme palce při krajském klání v Mělníku!

prof. Veronika Hanlová

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Petr Říha, akademický malíř

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 12. 11. 1953 v Nymburce. Poté studoval na VŠUP v Praze – v textilním ateliéru u prof. B. Felcmana.

Svět v roce založení školy

Přednášky Mánes

28. duben 1903

V Praze se konala první z cyklu přednášek, jež se zabývaly principy tvorby a současnými uměleckými názory. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!