Školní kolo Geologické olympiády 2019

Školní kolo Geologické olympiády 2019

Ve školním kole Geologické olympiády se v kategorii A ("žáci ZŠ") umístila na 1. místě Anna Vávrová z 4KB. V kategorii B ("středoškoláci") byl nejúspěšnějším náš loňský reprezentant i v KK GeO Martin Laš ze 6XB.

Školní kolo se konalo online v celostátně jednotném termínu 12. 12. 2018 (1. hodinu v učebně č. 39). Zúčastnili se ho 3 soutěžící v kategorii A a celkem 11 středoškoláků v kategorii B. Do okresního kola zveme všechny, kteří obdrželi nezáporné bodové skóre. Tzn. i Adama Halušku (4KB) v kat. A a Lukáše Barče (2A), Troye Swinglera (6XA), Michaela Šmída (6XA) a Tomáše Válka (6XB), kteří soutěží v kat. B. Celkové pořadí:

Jméno a příjmení Třída Kategorie Pořadí
Anna Vávrová 4KB A 1.
Adam Haluška 4KB A 2.
Ondřej Jakubal 4KB A 3.
Martin Laš 6XB B 1.
Tomáš Válek 6XB B 2.
Troy Swingler 6XA B 3.
Lukáš Barč 2A B 4. - 5.
Michael Šmíd 6XA B 4. - 5.
František Kadrmas 6XA B 6. - 7.
Filip Touš 6XA B 6. - 7.
Jakub Furgalák 6XA B 8. - 9.
Daniel Křivský 6XA B 8. - 9.
Stanislav Jansta 2A B 10.
Štěpán Chládek 6XB B 11.

Analýzu úspěšnosti ve ŠK v celostátním pohledu si můžete prohlédnout dole pod článkem.

Okresní kolo GeO, které se bude konat 29. 1. 2019, představuje online vědomostní test s doplňováním nejčastěji jednoslovných odpovědí, kterým budou zjišťovány aktivní znalosti. Postupující budou na dobu konání soutěže (tj. určenou vyučovací hodinu) uvolněni z výuky.

Geologická olympiáda je celostátní soutěž pro začínající geology vyhlášená Přírodovědeckou fakultou Masarykovy univerzity v Brně (Ústav geologických věd) ve spolupráci s Českou geologickou službou, PřF UK v Praze a Asociací muzeí a galerií ČR, z. s. Je to předmětová soutěž ve znalostech z geologických disciplín s cílem napomáhat výuce o neživé přírodě, vyhledávat talentované žáky a systematicky podporovat a rozvíjet jejich odborný růst.

Předmětová komise BIO a ZEM

Zdroj: Webové stránky soutěže
Ke stažení
ikonaCelostátní vyhodnocení ŠK GeO 2019

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace. 

Anketa

 
Evropou hýbe snaha středoškoláků přimět politiky ke změně přístupu k ochraně životního prostředí.
Podporuji a rozumím 67 %
Není to věc dětí 4 %
Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 26 %
Nic o tom nevím 4 %
Celkový počet hlasů: 278
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Nejčtenější

11.06.2019

Už potřetí za sebou ožívá v těchto dnech nymburském náměstí plážovým volejbalem. V prostoru před restaurací Biograf se opět objevilo hřiště na beachvolejbal, na kterém se budou od čtvrtkem 6. 6. do úterý 11. 6. pohybovat malí, velcí, zkušení, začínající, ale především nadšení volejbalisté.

celý článek
01.06.2019

Žáci kvarty B absolvovali ekologický kurz v Krásensku.

První den nás čekaly seznamovací hry s lektory a program se zvířaty. Mohli jsme si podržet gekončíka či chameleona...

 

celý článek
07.06.2019

Tropické teploty, terénní exkurze, desítky nachozených kilometrů, výzkumy a poznávání fauny i flóry..  Ale i zábava a utužování kamarádství. I tak by se dal ve stručnosti popsat týden ekologické výchovy studentů BiS třetího ročníku VG.

Pod vedením profesorů Tomáše Barančíka a Michala Hrstky, se na 35 studentů snažilo aplikovat teoretické vědomosti v praxi. Během prvního červnového týdne se každý den vydávali na nové lokality.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.