Regionální přebor družstev v šachu

Dne 16. listopadu se konalo regionální kolo přeboru družstev v šachu. Naši školu reprezentovala dvě družstva v kategorii II - 6.-9. třída ZŠ/ prima - kvarta gymnázia.

Nominace byla proti minulým letům ztížená karanténami nělterých studentů. Ale díky nově rozběhnutému kroužku šachů při gymnáziu a studentům, kteří navštěvují kroužky i v jiných městech, jsme měli možnost i tak sestavit dvě družstva v kategorii.

Družstvo A jsou zkušenní účastníci turnajů, někteří z družstva B naopak získávali turnajové zkušenosti a ověřovali si v praxi, co se naučili ve školním kroužku.

V kategorii nastoupilo nakonec 7 družstev a po pomalejším startu kvůli kovidovým opatřením se soutěš po 9. hodině rozběhla. Hrálo se systémem každý s každým na celkem 3 stolech, kde nastoupili vždy 4 hráči  z každého týmu.

Družstvo A bylo velmi silné a dokázalo nakonec získat 27 z 28 možných bodů a obsadilo tak 1. místo v kategorii. I družstvo B  slavilo několik vítězných partií.

A kdo reprezentoval školu? Družstvo A - Bruno Topenčík, David Ocelák, Kateřina Kammová, Šárka Engelthalerová, Michal Všetečka

                                        Družstvo B- Vojtěch Král, Adam Čermák, Otakar Prouza, Šimon Luňáček,  Jakub Mikulecký

Dále bych chtěla poděkovat i vedoucímu šachového kroužku ve škole panu Petru Munkovi, který pomáhal s nominací družstev.

                                                                                           Děkuji za úspěšnou reprezentaci školy za PK TEV Eva Svěcená

                                                                   

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Mirek Smíšek

Mirek Smíšek OBE (2. 2. 1925-19. 5. 2013), český rodák a světově proslulý keramik, studoval po krátký čas na (tehdy Reálném) Gymnáziu Nymburk.

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

20.12.2021

V pondělí 20. prosince se po loňské pauze opět konal tradiční „Vánoční volejbalový turnaj“, kterého se účastní smíšená družstva studentek a studentů vyššího gymnázia. Turnaj odehrálo 12 družstev ze všech tříd.

celý článek
22.12.2021

Milé studentky a studenti, kolegové a kolegyně, vážení rodiče, absolventi a absolventky a všichni přátelé naší školy!

Ke svému konci se rychle blíží rok 2021 a za několik dní vstoupíme do nového roku 2022. Co říci k tomu uplynulému a co si přát do toho nového…

celý článek
08.01.2022

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu