Okresní kolo florbalu kategorie III

Okresní kolo florbalu kategorie III

Vynikající kolektivní výkon, ale chybělo trochu štěstíčka ve finálových nájezdech. Z okresního kola florbalu chlapců přivážíme stříbro.

14 týmů z nymburského okresu se sešlo na okresním turnaji florbalistů kategorie III. Týmy byly rozděleny do čtyř skupin a hrálo se 10 minut 4+1.

V naší základní skupině jsme se utkali se ZŠ Tyršova Nymburk a ZŠ Křinec. V obou utkáních náš tým jasně dominoval a po jednoznačných výhrách 4:1 a 4:0 postoupil z prvního místa.

Ve čtvrtfinále jsme se utkali se ZŠ Semice. Zatímco základní skupina umožnila, abychom prostřídali celý tým, tak proti velmi dobře hrajícím Semicím hrála pouze jedna čtveřice a po remíze v základní hrací době musely následovat nájezdy. Nájezdy jsou vždy velmi ošidné a my stejně jako soupeř jsme měli několikrát na holích matchball. Štěstí a brankář Lukáš Ocelák stáli ale při nás a přes Semice jsme postoupili do semifinále.

 Náš předposlední zápas jsme sehráli proti ZŠ Juventa Milovice. Velmi rychle se nám podařilo otevřít skore, ale soupeř brzy vyrovnal. Většinu zápasu jsme měli v držení míček my a byli jsme za to odměněni druhým golem, jistotou stupňů vítězů a konečným výsledkem 2:1.

Finále proti ZŠ Komenského Nymburk bylo velmi vyrovnané. Soupeř brzy vedl, ale zklidnění ve hře a vynikající výkon Marka Tomana přinesly branku i pro nás. I finále nakonec došlo k remíze 1:1.

Bohužel štěstí ze čtvrtfinále chybělo ve finále. Z našich hráčů skoroval pouze Jakub Svěcený a „komenda“ zvítězila 1:2.

Vítězství a postup na krajský turnaj byly velmi blízko a kluci za svůj výkon a obětavost zaslouží velkou pochvalu a poděkování.

Tým GBH: Petr Blažek 2SA, Jakub Černý 2SA, Lukáš Ocelák 2SA, Marek Toman 2SB, Jakub Svěcený 2SB, Matyáš Prokop 2SB, Růžička David 1PB, Kramule Tadeáš 1PB, Vavřina Florián 1PA, Rovina Joel 1PB, Kučera Matyáš 1PB, Dvořák Antonín 1PB.

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Lov velryb

15. prosinec 1903

Norsko zakázalo na deset let lov velryb v pobřežních vodách. 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.