Krajské kolo šachu

Krajské kolo šachu

Druhé místo v krajském kole a postup na finálový turnaj mistrovství republiky.

V úterý 22. 3. se v Neratovicích sešli nejlepší šachisté Středočeského kraje, aby bojovali o postup na Mistrovství České republiky v šachu družstev. Družstvo starších žáků ve složení Bruno Topenčík(1PB), Vojtěch Král(2SB), Vladislav Stefaniv(1PB), Kateřina Kammová(1PB), Šárka Engelthalerová (2SB) a Antonín Pešek(3TB) patřilo k největším favoritům a díky druhé příčce postup na "MČR" vybojovalo.

Jak viděla turnaj Kačka

Dnes jsme vyrazili na šachový turnaj. Jeli jsme vlakem z Nymburka, přes Lysou nad Labem, přestupovali v Čelákovicích a dojeli do Neratovic. Tam jsme došli do společenského domu s kino sálem. Hráli jsme ve čtyřčlenném družstvu s náhradníky, se kterými jsme střídali. Sestavena byla z hráčů: Bruno Topenčík, Antonín Pešek, Vladislav Stefaniv, Kateřina Kammová, Šárka Engelthalerová a Vojta Král. První kolo jsme hráli se ZŠ JAK Lysá n./L. vyhráli jsme 4:0. Druhé kolo jsme dostali asi nejtěžší soupeře Dvořákovo Gymnázium Kralupy a remizovali jsme 2:2. Ve třetím kole jsme vyhráli 4:0, ve čtvrtém vyhráli 3:1, ve pátém kole 2,5:1,5, ve šestém vyhráli 4:0 a v sedmém jsme také vyhráli 3:1. Skončili jsme druzí se 22,5 body za Gymnáziem Kralupy se stejným počtem bodů jen o dva body pomocného hodnocení. Postoupili jsme na Mistrovství české republiky šachu ve školních družstvech. Třetí skončili Gymnázium Čelákovice  17,5 body. Šli jsme na zmrzlinu a pak jeli domů.

Všichni šachisté zaslouží velkou pochvalu. Při nadcházejícím mistrovství jim budeme držet palce.

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

JUDr. Václav Král

JUDr. Václav Král (29. 11. 1926-11. 5. 2021), jeden z nestorů české advokacie, lingvista, cestovatel a spisovatel, významný absolvent Reálného gymnázia v Nymburce v roce 1946, který nikdy na svou střední školu nezanevřel a byl až do své smrti v častém kontaktu jejím současným vedením.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Smrt Theodora Mommsena

1. listopad 1903

Zemřel Theodor Mommsen (*30. 11. 1817), německý historik.

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
01.09.2022

Projektu Otevřená věda 2022, pořádaného Akademií věd České republiky, se účastní opět několik studentků a studentek našeho gymmnázia. Často se studenti aktivit souvisejích s projektem účastní i během prázdnin. Luděk Melich ze 3.A dokázal svoji stáž rozpracovat velmi intenzivně v prvním pololetí roku 2022 a podařilo se mu zúčastnit se v červenci s jeho projektem mezinárodní konference ve skotském Edinburghu.

V následujícím článku popsal, jaké téma si v Otevřené vědě zvolil a jaké dojmy z konference si přivezl.

celý článek
01.09.2022

 

 

John Schaar  

Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.

 

 

 

 

Motto školního roku je v souladu s dlouhodobou vizí školy. Chceme být školou, z níž odcházejí odpovědní mladí lidé připravení po všech stránkách na to, že budoucnost vlastní i budoucnost společnosti je v jejich rukou. Mladí lidé, kteří si jsou vědomi, že bez aktivního přístupu, stálého vzdělávání, odvahy a pevných morálních zásad nebudou schopni budoucnost tvořit a stanou se jen pasivními prvky budoucího světa.

 

Nám učitelům motto opět připomíná, co je naší úlohou v přípravě žáků, které formujeme v jejich nejdůležitějším věku od 11 do 19 let. Připomíná nám naši odpovědnost. Současně nás nepřímo vybízí k využívání všech prostředků a všech možností, abychom v naší vzdělávací práci uspěli. 

 

Žákům motto sděluje, že svou budoucnost mají skutečně ve svých rukou. Čím dříve si to uvědomí, tím dříve budou schopni její podobu ovlivňovat. Vybízí je k aktivitě, k činorodosti, k promýšlení svých činů… Sděluje jim, že bez nasazení a bez vlastního přičinění budoucnost vytvářet nelze.

 

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.