Florbal - Orion cup dívek

Florbal - Orion cup dívek

V pátek 20. 1. 2012 dívky z tercie B a primy B reprezentovaly naše gymnázium v okresním přeboru ve florbalu. Tohoto turnaje se zúčastnila také ZŠ Městec Králové, ZŠ Komenského Nymburk, ZŠ Loučeň a Gymnázium Jiřího z Poděbrad.

Do všech utkání jsme šly s pozitivními myšlenkami, avšak to se nám nakonec nevyplatilo. Po rychlém rozcvičení jsme se utkaly s Městcem Králové, s kterým jsme prohráli 11:0. Hráčky Městce byly oproti nám ve výborné formě a vlastnily větší zkušenosti než my. Po krátké pauze jsme se střetly s dívkami ze ZŠ Komenského, které nad námi zvítězily 2:0. Po tomto zápase jsme byly dokonce nadšené, že jsme byly úspěšnější než předtím. Po ještě kratší pauze následoval zápas s dívkami z Gymnázia v Poděbradech, s kterými jsme také prohrály, ale dokonce jsme daly jeden gól. Skončilo to 4:1. V posledním utkání jsme nastoupily proti dívkám z Loučeně, které nad námi vyhrály 6:0. Nebyly jsme z toho vůbec smutné, protože jsme věděly, že téměř všechny dívky byly ve florbalu mnohokrát zkušenější. Celý turnaj byl pro naše družstvo velkou zkušeností – již se těšíme na příští ročník, ve kterém naše výsledky budou jistě lepší.
Okresní přebor vyhrál Městec Králové, za ním skončily dívky z Komendy, Loučeně, Poděbrad.
Zúčastnily se: Eliška Plaňanská, Kristýna Štěrbová, Nikola Baščanová, Tereza Pazderová, Klára Malá (1PB), Michaela Poláčková, Hedvika Literová, Kateřina Vávrová, Kateřina Šibíková, Kateřina Burjánková (3TB).

Aktuální informace

12.03.2021

Z rozhodnutí MŠMT jsou přijímací testy nově vypsány takto:

4-leté studium: 3. a 4. května 2021

8-leté studium: 5. a 6. května 2021

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1925.

Narodil se 25. 12. 1908 Nymburce. V letech 1925 – 1930 studoval inženýrské stavitelství na pražské technice, pak Akademii výtvarného umění.

Svět v roce založení školy

Anthracite Coal Commission Report

22. březen 1903

Theodore Roosevelt přikázal zveřejnit Anthracite Coal Commission Report, 

Nejčtenější

17.03.2021

VÝSLEDKOVÁ LISTINA OBSAHUJE ODKAZY NA VIDEOOBHAJOBY POSTUPUJÍCÍCH NA KK SOČ

Termín letošní Školní přehlídky Středoškolské odborné činnosti byl v úterý 16. března 2021 odpoledne. 34 přihlášených studentských soutěžních prací z různých oborů SOČ se představilo před třemi hodnotícími komisemi složenými z členů profesorského sboru. Komise rozhodly o postupu konkrétních prací na krajskou přehlídku, tedy vybraly v každém oboru nejvýše dvě, které do celokrajského srovnání z naší školy vyšleme. Vizte Výsledkovou listinu ŠK SOČ 2021.

celý článek
16.03.2021

Již po patnácté se naše škola připojila k celosvětové kampani, která si připomíná 62. výročí tibetského povstání proti čínské okupaci. Kampaň Vlajka pro Tibet má především symbolický charakter a je vyjádřením solidarity s Tibeťany. Tibetská vlajka je jedním z nejvýraznějších symbolů, který Tibeťané v Tibetu používají při nenásilných protestech. Za její vyvěšení jim hrozí až několikaleté tresty vězení.

celý článek
29.03.2021

Dne  25.3. 2021 absolvovali studenti 1PA a 4KB online přednášku pana Davida Christofa na téma problematiky dostupnosti pitné vody v některých částech světa. Jak přednáška vypadal se můžete dočíst ve vybraných příspěvcích samotných studentů. Tato přednáška zároveň do jisté míry nahradila neuskutečněný EKODEN na toto téma, který se přesouvá na následující školní rok. 

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!