Divadelní představení Kytice

Terciáni zhlédli v královéhradeckém Klicperově divadle jevištní podobu sbírky balad Kytice.

Ve středu 6. října vyrazily obě tercie do Klicperova divadla v Hradci Králové na představení Kytice. Z díla Karla Jaromíra Erbena byly zdramatizovány skladby Svatební košile, Zlatý kolovrat, Holoubek, Štědrý den, Vodník, Kytice a Poklad. Zaujalo nás, že se v představení objevilo jen minimum rekvizit, a my se tak mohli soustředit na herecké výkony. Například ve Štědrém dnu měl herec současně dvě různé masky, takže jednou stranou těla ztvárnil ženicha a tou druhou smrtku. Některé části balad byly zhudebněné.

Divadelní představení se nám líbilo a už se těšíme na další.

Anna Hířová, 3TB

 

Možnost, jak si najít cestu ke klasické literatuře. Tak by se dalo popsat, proč jít alespoň jednou do divadla.

Musím říct, že u mě se to povedlo. Představení mě ohromilo. Herci si vystačili s minimem místa, kulis a rekvizit. Líbilo se mi, že herci dokázali do tradičního díla vložit humor i speciální efekty. I občasná hudební vložka byla velice příjemná a představení oživila. Herci vydali úžasné výkony (hlavně paměťově).

Představení budu doporučovat každému, koho potkám. 

Anežka Zemanová, 3TA

 

Aktuální informace

13.09.2022

úterý 4/10 od 17:00 hod:

1PA - č. 7 - přízemí vlevo
1PB - č. 2 - přízemí vlevo
1A - č. 6 - přízemí vlevo

Významní absolventi

Mgr. Josef Daniel Beneš

Mgr. Josef Daniel Beneš (*31. 7. 1941), evangelický duchovní a literát, který v roce 1969 odešel do exilu do Ženevy, organizátor táborových pobytů mládeže i zájezdů a seminářů o českých dějinách a kultuře pro Švýcary, absolvoval na nymburském gymnáziu v roce 1958.

Anketa

 
Motto školního roku 2022-23
Cornell Woolrich 16 %
Wayne Gretzky 16 %
Milton Berle 9 %
John Schaar 39 %
Napoleon Hill 19 %
Celkový počet hlasů: 237
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

12.09.2022

V pátek 2.září se naše třída 1A vydala na adaptační kurz spolu s panem profesorem Machurkou a paní profesorkou Hornovou. Jely s námi také dvě dívky z oktávy, Kateřina a Vanda, které se v průběhu celého kurzu staraly o náš večerní program.

 

celý článek
16.09.2022
5. 9 se naši primáni vydali na adaptační kurz do Rokytnice, kde je nejdříve čekala "krutá cesta z parkoviště", marné hledání wi-fi na chatě, bolavé nožky a VEČERKA!!! Ale nenechali se odradit a nakonec si to pořádně užili a někomu se ani nechtělo domů...
celý článek
22.09.2022

I třída prima B vyjela na tradiční adaptační kurz. Během pěti dnů na chatě v Rokytnici nad Jizerou měli všichni čas a prostor seznámit se s novými spolužáky a získat první společné zážitky. Více informací o průběhu kurzu si můžete přečíst ve stručné zprávě reportérky Johanky...

celý článek
 
John Schaar - Budoucnost není místo kam jdeme, ale které vytváříme.