Památník Bedřicha Smetany v Jabkenicích

Ve čtvrtek 20. 9 a v pátek 21. 9 se studenti 2SA a 2SB spolu s vyučujícími EVH vydali na exkurzi do Muzea Bedřicha Smetany v Jabkenicích. Když zjistili, že se do Jabkenic půjde pěšky z Loučeně, nejprve se trochu vyděsili, ale nakonec si procházku lesem užili. Cestou se s radostí pustili do sbírání hub a kaštanů a 2SB využila dokonce i své pěvecké umění a předvedla např. Buráky a zajímavou interpretaci písně Trpasličí svatba.

Po více než hodinové procházce lesem jsme dorazili k Muzeu Bedřicha Smetany, kde jsme se od průvodkyně dozvěděli mnoho zajímavostí, a kde jsme viděli spoustu pozoruhodných předmětů, například Smetanovo naslouchadlo - pro některé studenty známé jako "lesní roh". Pár z nás si i vyzkoušelo hraní na klavír v sále. Studenti obou tříd si zaslouží velkou pochvalu za správné zodpovězení otázek paní průvodkyně a profesorek! Cesta nazpět ubíhala podstatně rychleji, jelikož žáci byli hnáni myšlenkou na zmrzlinu. A pak už jsme si jen dali zmrzlinu a vydali se autobusem domů.

Absolvoval v roce 1919.

Krátce působil jako učitel na Mladoboleslavsku. Kolem r. 1922 byl posluchačem Vojenské akademie v Hranicích.

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 22 %