LVVZ č 1 2022 – stopou bahnitou i zasněženou

LVVZ č 1 2022 – stopou bahnitou i zasněženou

Pro lyžaře neexistuje větší pohroma, než vytrvalý déšť! To si v praxi ověřili studenti na prvním lyžařském kurzu v Rokytnici nad Jizerou.  Nic ale není tak hrozné a ještě že na světě existují zázraky!

V neděli 2. ledna 2022 vyrazila skupina studentů 7MB a 4.A na hory. Byť byla sněhová situace během Vánoc příznivá, vytrvalý déšť okolo Silvestra, hodně podmínky pro lyžování pozměnil. 

Při našem příjezdu sníh mizel a zůstával jen ten uměle vytvořený. Ten nám naštěstí posloužil první dny pro základní výcvik na běžkách. Jak dny v týdnu kurzu přibývaly, začalo se výrazně k lepšímu, počasí měnit. Od středy začalo mrznout a nepřestalo do našeho odjezdu.  Navíc začalo sněžit a tak se bahenní kurz započal proměňovat na jiskřivě zasněžený! Bohužel vysněné množství  přírodního sněhu pro spuštění lanovek a vleků chybělo a tak se opět spustila sněhová děla a zasněžovalo se na 120%. To nám umožnilo se svézt i v další dny na běžkách a na samý závěr kurzu i na sjezdovkách!

Sice nás počasí potrápilo, ale atmosféra na kurzu a všechno to hezky, společně prožité, vše vyvážilo!

Společenské hry a soutěže na herně i na lyžích, promítání filmů, oslava 18. narozenin Elišky, společné výlety do okolí, budíčky i večerky. To vše nás spojovalo a dalo úžasnou atmosféru kurzu!

Poděkování náleží všem studentům prvního kurzu za hezký, kamarádský přístup, panu kuchaři Karlu Palmovi za výtečnou kuchyni a mým kolegyním, prof. Evě Svěcené a prof. Janě Linkové, za velkou pomoc s organizací celého kurzu!

Všem velké DÍKY!

Michal Hrstka – vedoucí kurzu

 

 

Aktuální informace

16.02.2026

Více informací u ředitelky: peckova@gym-nymburk.cz

03.11.2025

Zveřejňujeme výroční zprávu za školní rok 2024-2025. 

02.09.2025

pondělí - velká přestávka
pátek - velká přestávka

Vyřizuje paní Matoušová (kancelář za sborovnou).

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Svět v roce založení školy

Návštěva Leopolda II. ve Vídni

17. říjen 1903

Belgický král Leopold II. navštívil císaře Františka Josefa I.

Nejčtenější

27.05.2026

Gymnázium Bohumila Hrabala v Nymburce hledá od školního roku 2026/2027 nové učitele a učitelky pro výuku na nižším i vyšším gymnáziu.

celý článek
27.05.2026
Naše učitelka informatiky Lenka Vojtěchová převzala ocenění za pedagogickou činnost v rámci republikového finále soutěže HAXAGON Skirmish Czech Republic 2026, které se konalo 14. května 2026. Ocenění jí předal ministr školství Robert Plaga.Toto ocenění je významným uznáním její práce v oblasti rozvoje studentů v informatice, programování, kybernetické bezpečnosti a moderních technologií.
celý článek
30.05.2026

Školní streetballová liga pokračovala 3. a 4. kolem základní části a jednoznačně největším překvapením byl výkon Profesorů, kteří si připsali již 4. výhru v řadě, což se nejzkušenějšímu týmu soutěže podařilo naposledy v roce 2012. Devět odehraných zápasů napříč skupinami zároveň jasně naznačilo pětici týmů, které mají jistý postup do čtvrtfinále. O tom, které další tři celky doplní čtvrtfinálovou sestavu, rozhodne závěrečné kolo základní části, jež je na programu 5. června.

celý článek