Geokurz 6XA s dotekem paní zimy

Geokurz 6XA s dotekem paní zimy

Geologický kurz 6XA proběhl kalendářně na konci září, ale průběhem počasí,  jsme se ocitli spíše na začátku listopadu. Svatého Václava tu „nahradil“ Martin na bílém koni.

Ale ani tato skutečnost nám nebránila užít si týden v Rokytnici na plno a splnit dle plánů i všechny exkurze.

V pondělí jsme cestou na hory navštívili Bozkovské dolomitové jeskyně a obdivovali jejich krásu. V odpoledním programu se studenti seznamovali s GPS navigacemi a geocachingem.

Úterní výlet do Harrachova měl dva cíle – Mumlavské vodopády a Hornické muzeum.  U řeky Mumlavy bylo k vidění působení vody a  evorze globálně na podloží a v muzeu nás čekala 1km dlouhá exkurze do štoly, kde do roku 1992 probíhala těžba barytu a fluoritu. Cestu zpáteční jsme zvládli po svých a za slunečného počasí.

Středeční výprava na hřebeny Krkonoš vedla přes Dvoračky, Kotel, Horní Mísečky, Zlaté návrší, Labskou boudu, pramen Labe, Růženčinu zahrádku zpět na Dvoračky a domů. Slunečné počasí, krásné výhledy a stopy po prvním, vydatnějším sněžení, dodalo výjimečnost celé naší výpravy.

Čtvrteční dopoledne je již ve znamení klasické školy. Píšeme testy, děláme „poznávačku“ z minerálů a hornin. Čeká nás také úklid chaty, balení a odpoledne odjezd do Nymburka.

Byl to velice intenzivní a díky doteku paní zimy i netradiční, podzimní geokurz!

Díky všem účastníkům, paní prof. Netopilíkové, panu kuchaři i Krakonošovi, za pohodový průběh!

Michal Hrstka

Fotogalerie I.

Fotogalerie II.

 

Aktuální informace

17.10.2018

Ve čtvrtek 18.10. od 13 do 16 hodin můžete navštívit naši školu na prvním dni otevřených dveří. Další bude následovat ve středu 9.ledna.

14.10.2018

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2017-2018.

30.09.2018

Ředitel školy zveřejnil kánon literatutry pro maturitní zkoušku ve školním roce 2018 - 2019.

30.08.2018

Pro nárokování nově zaváděné slevy pro studenty ve veřejné dopravě lze využít průkazů ISIC!

Celý článek

Významní absolventi

Škpt. pěchoty Jindřich Šilhánek (24. 2. 1898-9. 5. 1945), voják, legionář, odbojář za 2. světové války, maturoval v roce 1916.

Anketa

 
Je 8 týdnů letních prázdnin málo nebo moc?
Je to málo. 57 %
Stačí to. 37 %
Je to moc. 6 %
Celkový počet hlasů: 279
Archiv anket

Svět v roce založení školy

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.

Nejčtenější

15.10.2018

Přinášíme termíny LVVZ 2019. V tabulce naleznete termín, třídy a vedoucího kurzu. Další informace dodáme do konce října.

celý článek
02.10.2018

Dne 27. září se v zámeckém parku v Lysé nad Labem uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro ZŠ a SŠ. Starší kategorii reprezentovala dvě chlapecká a jedno dívčí družstvo. Děvčata běžela okruh dlouhý 3 kilometry, chlapci 4,5 kilometru. Všechna naše děvčata doběhla ve velmi dobrých časech v první polovině startovního pole a tak nebylo pochyb, že se umístí. Nakonec z toho bylo první místo a jasný postup na krajské kolo v Kutné Hory 9.10.

celý článek
03.10.2018

Začala debatní sezóna, skončilo nám září, nymburskému debaťáku na OG se daří, aneb jak jsme se vydali na první debatní akci v gymnáziu Open Gate 🙂. 21. září jsme se vydali na cestu vlakem, jeli: Luisa a Zuzka na školení debatérů, já, Matěj a Tadeáš na otevřený turnaj, Martin na školení rozhodčích a Anselm jako rozhodčí společně s Martinou, která se k nám připojila v Praze.

celý článek
 
J. W. Goethe: Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat.