Slunečné pozdravy z badatelské činnosti v Krásensku!

04.06.2018
Slunečné pozdravy z badatelské činnosti v Krásensku!

Po dvoudenní odmlce, zdravíme všechny z dalekého Krásenska!

Sluncem vysušeni, stravou nasyceni a lektory namotivováni, pustili se studenti během středy i čtvrtka, do badatelské činnosti, čítající nejen různé, biologické disciplíny, ale i základní prvky vědecké činnosti, jako stanovování cílů i metod bádání.

Ve středu dopoledne bylo zacíleno na zoologii – ornitologii a entomologii a v odpoledním bloku se skupiny věnovaly fytocenologickému snímkování Land Use.

Podvečerní odlehčení od hypotéz, spočívalo ve sportovních aktivitách či v pasivním odpočinku.

Čtvrteční program byl koncipován jako dnem vlastního výzkumu. V dopoledním programu byly definovány cíle skupinové práce, včetně základních hypotéz, připrav materiálu a ve finále i pozorování či sběru dat v terénu. Odpolední část výzkumu byla pojata, jako analýza dat, konfrontace s hypotézami a tvorba posterů.

Podvečerní „okořenění“ programu  byla „návštěva“ v korunách stromů. Pochopitelně za dozoru lektora, včetně všech bezpečnostních pravidel i pomůcek.

Večer pak tradičně, za příjemného počasí, nesmělo chybět opékání buřtů.

Na Rychtě je v současné chvíli již klid, studenti nabírají síly na závěrečné výstupy svých badatelských počinů i na vlastní cestu domů.

Dobrou noc či Dobré ráno všem čtenářům!

Michal Hrstka

29.06.2018

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod. Průkazky na dopravu potvrzujeme až na začátku školního roku v září.

Zápis z úvodní schůzky rodičů 6/6/2018 najdete zde.

Absolvoval v roce 1948.

Narodil se 12. 6. 1929 v Bobnicích u Nymburka. Poté studoval na Chemicko-technologické fakultě ČVUT a v létě 1949 odešel do emigrace.

Motto školního roku 2018 - 2019
Jack Canfield 9 %
Og Mandino 25 %
Jacob K. Javits 4 %
Thomas Carlyle 12 %
J. W. Goethe 42 %
Blaise Pascal 9 %

Saša Machov

16. červenec 1903

Narodil se Saša Machov (†…23. 6. 1951), český tanečník a choreograf.

12.08.2018

Nezadržitelně se blíží začátek nového školního roku. Jako každý rok, tak i letos, hledáme během letních prázdnin motto pro další školní rok. Pomožte nám s výběrem toho nejlepšího, které nás bude v celém dalším školním roce provázet a motivovat! Pro motto, které vás nejvíce oslovilo, hlasujte v naší anketě!

Anketa bude uzavřena 31. 8. 2018

• Jack Canfield: „Velké myšlenky přitahují velké výsledky. Průměrné myšlenky přitahují průměrné výsledky.“
  • Og Mandino: „Vždycky udělej maximum. Co zasadíš nyní, sklidíš později.“
  • Jacob K. Javits: "Přáním být někde jinde ani čekáním na lepší podmínky nic nezískáš. Rozhlédni se tam, kde právě jsi, a udělej to, co se s tím dělat dá."
  • Thomas Carlyle: "Ne to, co mám, ale to, co vím, je mým bohatstvím."
  • J. W. Goethe: "Nestačí vědět. Nestačí chtít. Je třeba konat."
  • Blaise Pascal: "Všechno štěstí v životě závisí na odvaze a práci."

Albert Einstein: Vyvarujme se předkládat mladému člověku úspěch jako životní cíl.