Adaptační kurz 1PB

Od pondělí 13. 9. do pátku 17. 9. se v Rokytnici nad Jizerou uskutečnil adaptační kurz primy B. Třídu doprovázely profesorky Plaňanská a Poprová a studentky oktávy Eva a Adéla.

V rámci adaptačního kurzu probíhala nejen výuka výtvarné a hudební výchovy, ale také kratší i delší výlety po okolí, návštěva zajímavých míst jako je sklárna v Harrachově nebo Muzeum zapadlých vlastenců i hry v režii instrutorek z oktávy. Zbyl i čas na hraní stolního tenisu i na klavír, čtení knížek, hraní "kolíčků" a následné skládání básniček a mnoho dalšího.

A jak se nám na kurzu líbilo? Posuďte z hodnocení účastníků:

Celý adaptační kurz mě bavil, ale ze všeho nejvíce se mi líbil celodenní výlet k prameni Labe. Líbil se mi i výlet do harrachovské sklárny, ale byl trochu krátký. Dobré bylo i to, že jsme museli na jídlo do jiné chaty. Kuchařka vařila dobře. Klidně bych tu byl ještě pár dní.

- Vilda

Adapťák mě bavil. Výlety byly sice někdy dlouhé, ale přesto byly dobré. Celodenní výlet byl super, zaskákali jsme si přes hranice Česka a Polska, viděli jsme krásný výhled. Také mě bavila výtvarka, hudebka a večerní hry s Evou a Áďou.

- Maru

Na adaptačním kurzu se mi líbily nejvíce výlety, ping-pong a lanovka na Čertovu horu. Exkurze ve sklárně byla zajímavá. Dozvěděli jsme se, jak se vyrábí sklo. Cesta na pramen Labe byla dlouhá, ale zajímavá.

- Bruno

Líbil se mi výlet do skláren a na Dvoračky, ale i celodenní k prameni Labe a do muzea. A hodně jsem si užila i bojovku. I když to bylo někdy náročný, tak jsem si tento týden užila.

- Terka

+   bylo tady dobré jídlo

-    chodili jsme hodně do kopce

+   byla tady dobrá hudebka

+   byl tady ping-pong

+   neměl jsem kolíček

celkové hodnocení: 4 hvězdičky z 5

- Alex

doc. Ing. Zdeněk Sobotka, DrSc.

Absolvoval v roce 1945.

Narodil se 13. 3. 1926 v Nymburce. Aktivně působil jako vedoucí vědecký pracovník v oborech teorie pružnosti a plasticity, mechaniky struktur a kontinua, v oborech reologie, bioreologie, vazkopružnosti a biovazkopružnosti i biomechaniky.

První železobetonový most

červenec 1903

V Přerově byl přes řeku Bečvu postaven první železobetonový most v Českých zemích.