Adaptační kurz primy B

Adaptační kurz primy B

Třetí zářijový týden strávili žáci primy B na adaptačním kurzu v Rokytnici nad Jizerou.

Autobus nás dovezl na parkoviště v Rokytnici, a pak jsme museli šlapat pěšky do kopce a vynést si na chatu své věci. Ubytovali jsme se a po obědě jsme vyráběli pavučiny z bavlnek. Odpoledne nás čekala ještě procházka k Huťskému vodopádu a večer seznamovací a společenské hry, které si připravily starší studentky ze septimy Kristýna a Bětka.

V úterý dopoledne jsme měli hudební a výtvarnou výchovu a odpoledne jsme jeli na výlet do Pasek nad Jizerou. V místním muzeu nám průvodkyně ukázala, jak se pracovalo na tkalcovském stavu nebo jak se navlékaly korálky. Zpátky do Rokytnice jsme šli pěšky. Naštěstí nám tento den docela přálo počasí, ale večer nás pořádně bolely nohy.

Další den jsme po dopolední výuce a obědě vyrazili na výlet do Harrachova. Prohlédli jsme si sklárnu. Bylo zajímavé sledovat, jak se vyrábí sklenice. Po prohlídce jsme si mohli koupit nějaký suvenýr. Protože celé odpoledne pršelo, zpátky jsme jeli autobusem. Po večeři jsme ve společenské místnosti jako každý večer hráli různé hry.

A pak byl najednou čtvrtek. Dopoledne opět výtvarná a hudební výchova a po obědě jsme navštívili muzeum Starý kravín ve Františkově, ve kterém měli staré hračky, nádobí, obrazy, hasičské vozy a spoustu dalších věcí. Poslední večer patřil diskotéce.

V pátek nás čekalo balení a velký úklid celé chaty.

Na adaptačním kurzu jsme se rozhodně nenudili a měli jsme možnost lépe se navzájem poznat.  Jen to počasí mohlo být lepší.

žáci primy B

Aktuální informace

19.11.2021

Zveřejňujeme souhrnné výsledky voleb do Školské rady GBHNB.

11.10.2021

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za rok 2020-2021.

27.09.2021

Ředitel školy zveřejnil kánon literatury pro maturitní zkoušku ve školním roce 2021-22.

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1951.

Narodil se 7. 9. 1932 v Praze. Vystudoval Vysokou školu ekonomickou v Praze.

 

 

Anketa

 
Motto školního roku 2021-22
1. Albert Schweitzer 23 %
2. Karen Lamb 12 %
3. Thomas Alva Edison 3 %
4. Gabriel Laub 6 %
5. Kryštof Kolumbus 56 %
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Sjezd socialistů Ruska

30. červenec 1903

Na ilegálním druhém sjezdu Sociálně demokratické dělnické strany Ruska v Bruselu (první se konal v roce 1898) vzplanul prudký ideologický boj mezi leninovci s tzv. oportunisty (J. Martova).

Nejčtenější

09.11.2021

O víkendu 5. – 7. 11. 2021 proběhla na našich chatách v Rokytnici, v letošním školním roce již druhá, úklidová brigáda. Na 16 kolegů a kolegyň vyrazilo připravit naše chaty na zimní provoz.  Kromě podstatných oprav a výměny materiálu, chaty prošly generálním úklidem, včetně mytí oken a leštění podlah. Níže si můžete udělat představu o dílčích krocích, které brigáda za 2 dny zvládla.

celý článek
21.11.2021

Druhá letošní alumni beseda, na niž přijal pozvání soudce Nejvyššího správního soudu ČR prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., musela být z důvodů na straně našeho hosta ZRUŠENA. Omlouváme se všem, kteří s ní na středeční večer počítali. Máme alespoň příslib, že se uskuteční v náhradním termínu 27. ledna 2022.

celý článek
06.11.2021

V pátek 5.11. se pro naši školu rozeběhl nový ročník SFL (Středoškolská futsalová liga), který byl v loňském roce z covidových důvodů zrušen. Po poměrně dlouhé pauze jsme si tak mohli zahrát futsal a změřit síly s konkurenčními školami. Los nás poslal do poděbradské skupiny, kde jsme narazili na HŠ Poděbrady, Ekogymnázium Poděbrady a Gymnázium Jiřího z Poděbrad. Ve čtyřčlenné skupině se hrálo systémem každý s každým, první a druhý tým postupoval do 2. kola.

celý článek
 
Kryštof Kolumbus - Nikdy nepřekonáš oceán, když se budeš bát, že ztratíš břeh z dohledu