Francouzská literární kavárna

Francouzská literární kavárna

Už je celkem pravidlem, že se francouzštináři hlásí jednou za čtrnáct dní s krátkými zprávami z Literární kavárny. Tentokrát nemuseli čekat dva týdny a usedli do kavárny čtenářů po uplynutí jednoho týdne.

V pondělí 18. listopadu jsme měli další Literární kavárnu. Jako takovou malou rozcvičku nám dala Danièle kartičky, na kterých byly peníze, a my říkali, kolik těch peněz máme. Potom jsme se začali věnovat knížce „Monsieur Blaireau et Madame Renarde,“ kterou jsme měli rozečtenou od minula. Během čtení jsme si zopakovali příslovce času a naučili jsme se nová slovíčka, která bychom v učebnicích těžko hledali. Danièle se umí vžít do čtení a přednášet velice zajímavě a dramaticky, což se mi líbí.

Saša Birndtová, 3TA

Jako každé druhé pondělí v měsíci se francouzská část naší třídy 4KA zúčastnila jedné vyučovací hodiny s Danièle Geffroy. V této hodině jsme dělali spoustu zajímavých aktivit rozvíjejících naši úroveň francouzského jazyka. Tyto aktivity jsou především práce s francouzskými dokumenty, čtení francouzských knížek a následně jejich shrnutí. Minulou hodinu jsme pracovali s knížkou l'Oeil du loup od autora jménem Daniel Pennac. Poté následovala práce s pracovním listem, vztahujícím se k uvedené knížce.

Václav Hodboď, 4KA

Do francouzštinářského čtenářského klubu usedlo od začátku září již něco kolem 150 studentů. Pořád však čekáme na vůni kávy či čaje, i když mnozí již delší dobu slibují… J

Všem dosavadním čtenářům patří velké poděkování za příjemný průběh setkání.

 

Aktuální informace

11.07.2020

Prázdninové úřední hodiny jsou každé pondělí od 8 do 11 a od 12 do 14 hodin. 

17.06.2020

K 1. 7. 2020 bylo odevzdáno 60 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Celý článek
16.06.2020

K 30. 6. 2020 bylo odevzdáno 30 zápisových lístků přijatých uchazečů. Třída je naplněna, dalším žádostem o vydání nového rozhodnutí nebude možné vyhovět a správní řízení bude rozhodnutím ředitele zastaveno.

Významní absolventi

P. Angelik František Fišer, OP

P. Angelik František Fišer, OP (4. 2. 1926-1. 2. 1983), teolog, historik, překladatel Bible, tramp s přezdívkou Rancher a zakladatel RANCHE 7D na úpatí Jedlové v Lužických horách, absolvoval v roce 1948.

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 20 %
Dalajláma 16 %
Konfucius 14 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 11 %
Matka Tereza 8 %
Celkový počet hlasů: 192
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.

Nejčtenější

14.07.2020

Pomozte nám vybrat motto pro nový školní rok!

Jako již mnoho let dáváme i letos o prázdninách na výběr několik možností pro výběr motta, které nás bude provázet celým dalším školním rokem.

Budeme rádi, pokud se do hlasování zapojíte v naší anketě. V ní jsou uvedeni pouze autoři myšlenek. Konec hlasování bude v neděli 30. července! 

   
1. Sokrates
  Existuje jen jedno dobro, a tím je vědění. Existuje jen jedno zlo, a tím je nevědomost.
   
2. Dalajláma
  Otevřete se změnám, ale neztrácejte své vlastní hodnoty.
   
3. Konfucius
  Jediná omezení, která v našich životech existují, si klademe my sami.
   
4. Les Brown
  Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!
   
5. Stephen Hawking
  Dívejte se vzhůru na hvězdy, ne dolů na nohy.
   
6. Matka Tereza
  To, co děláme, je méně než kapka v moři. Ale bez této kapky by tady něco chybělo.

 

celý článek
 
Sókratés: Kdo chce pohnout světem, musí se nejdříve pohnout sám.