Exkurze do Německa

Exkurze do Německa

Ve čtvrtek 6. září 2012 ve 4:15 jsme se sešli před školou a díky CK Matoušek Poděbrady a průvodkyni paní Libuši Hladinové jsme se mohli vydat směr Německo.

Kolem desáté hodiny dopoledne jsme už byli v Regensburgu (česky Řezno) a prošli jsme se historickým centrem města (od roku 2006 je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO). Mimo jiné jsme zde viděli nejstarší dochovaný kamenný most ve střední Evropě či Dóm svatého Petra, což je překrásná katedrála a dominanta města. V Mnichově nás čekalo Muzeum BMW na to se těšila především pánskou část osazenstva naší exkurze, ale musím podotknout, že i dámy si zde přišly na své J..

Druhý den ráno jsme se rozloučili s ubytovnou v Oberamemergau a vydali jsme se do nedalekého městečka jménem Garmisch-Partenkirchen, kde jsme si mohli projít nádhernou soutěsku Partnachklamm či podívat se na zimní olympijský stadion. Dále naše výprava navštívila dva úplně rozdílné zámky vybudované Ludvíkem Bavorským, Linderhof (stavba tohoto zámku byla jako jediná dokončena) a Neuschwanstein. Velkým překvapením pro většinu z nás byl kopec, který jsme uviděli po výstupu z autobusu. Bylo nám řečeno, že nahoru se dostaneme pouze po svých. Zhruba po půlhodinové cestě jsme se konečně dostali nahoru k zámku. Jeho prostory byly vskutku pohádkové. Krátký rozchod většina z nás využila k tomu, aby zakousla něco dobrého. Po příjezdu do hotelu jsme si všichni pochutnali na pozdní večeři. Čekal nás poslední den a na ten jsme potřebovali nabrat síly.

Po vydatné snídani jsme se rozloučili s hotelem a vydali se do Norimberka, naší poslední zastávky. Tam jsme navštívili Justiční palác, v kterém se zhruba před 70 lety konal tak zvaný norimberský proces s nacistickými zločinci. Poté jsme se vydali na prohlídku historického části města – Starého města. Pak následoval rozchod, který snad každý využil k nákupům nějakých suvenýrů a samozřejmě k vydatnému občerstvení před cestou domů. V pět hodin odpoledne jsme všichni usedli do autobusu a zamířili zpět do České republiky. Po sedmé hodině jsme překročili hranice, zamávali Německu, pousmáli jsme se nad zážitky, které si z této exkurze odvážíme a jeli vstříc Nymburku.

Před půl jedenáctou večer zastavil autobus před nymburským gymnáziem, kde už na nás netrpělivě čekali rodiče.

Na závěr bych chtěla poděkovat paním profesorkám Hantonové a Stojarové, že to s námi vydržely a s úsměvem přežily. Tak zase za dva roky!

Erika Černá, sexta B

Zobrazeno: 3583x

Aktuální informace

06.09.2020

V rámci aktualizace údajů v Bakalářích se množí žádosti rodičů o zaslání ztracených přístupových údajů. Postupujte prosím takto, jiný  postup není z hlediska GDPR možný:

Celý článek
28.08.2020

V sekci "Studenti > Rozvrhy a suplování > Přehled rozvrhů" najdete rozvrhy na nový školní rok.

Významní absolventi

Luděk Holub

Absolvoval v roce 1947.

Narodil se r. 1928 v Jihlavě. Po Mnichovu byl nucen z Jihlavy odejít, s rodiči přišel do Poděbrad a v letech 1939-1947 studoval na nymburském gymnáziu, 

Anketa

 
Vybíráme motto pro školní rok 2020-2021
Sokrates 22 %
Dalajláma 14 %
Konfucius 13 %
Les Brown 31 %
Stephen Hawking 14 %
Matka Tereza 7 %
Celkový počet hlasů: 465
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Bezdrátová telegrafie

27. květen 1903

AEG a Siemens založily Společnost pro bezdrátovou telegrafii.

Nejčtenější

08.09.2020

Ve středu 2. 9. dopoledne připravil Studentský parlament na tartanovém hřišti na dvoře školy slavnostní vítání nových studentů ze tříd prima A, prima B a první A.

celý článek
16.09.2020

1PA dnes vyrazila s profesorkami Martínkovou a Krejčíkovou na adaptační kurz do Rokytnice. Po cestě děti navštívily skalní město Prachovské skály a odpoledne se vydaly na výlet s hravým programem.

celý článek
05.09.2020

V roce 2016 získalo naše gymnázium licenci na vytvoření centra pro poskytování Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu. Mezi první zájemce o absolvování bronzové úrovně patřily Jarča Mrázová a Eliška Prášilová. Tu se jim podařilo získat v roce 2017. V roce 2018 dokončily stříbrnou úroveň a letos na konci srpna splnily poslední krok, který jim scházel pro získání nejvyšší, tedy zlaté úrovně: čtyřdenní dobrodružnou expedici.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!