Bronzová expedice na Karlštejn
17. a 18. června jsme se vydali na naší bronzovou expedicí DofE bylo nás pět Ondra, Šimon, Filip, Vojta a já. Cestu jsme měli naplánovanou na 2 dny 1 noc a cca 38 km kolem Berouna a Karlštejna, který byl náš hlavní cíl.
Ve středu 17. června jsme odjeli do Prahy a cca ve tři čtvrtě na deset jsme byli v Berouně. Odtamtud jsme se vydali s batohy směr Srbsko, kde jsme kolem jedenácté dali první delší pauzu. Zchladili jsme se v řece napili a dali menší sváču. Další zastávkou byla Velka Amerika kam jsme dorazili kolem třetí hodiny. Vyfotili se s vlajkou, kochali se výhledy a následně vyrazili směr Karlštejn. Na hradě jsme byli kolem půl páté a v pět nás čekala prohlídka. Po prohlídce jsme šli do mesta a následně konečně do kempu Karlštejn. V kempu jsme se ubytovali, rozestavěli stany, vykoupali se v Berounce, najedli se a povídali si s ostatními kempaři. Ráno jsme vstali, zbalili se a vyrazili směr Beroun. Během cesty jsme ještě dojedli posledni zasoby jidla a našli v jeskyni lebku srnce. Na nádraží jsme dorazili kolem jedné hodiny. V Berouně jsme po 21 a 17 kilometrech za sebou ukončili naši expedici a kolem druhé hodiny už jsme byli v Praze a dali si pořádný oběd.
Vojta Marek 5KA


