Brighton - jazykový pobyt

29.04.2024
Brighton - jazykový pobyt

Od neděle 21. 4. do neděle 28. 4. proběhl jazykový pobyt, kterého se účastnili studenti gymnázia z Tercie A a Kvarty A.
     

První den zájezdu se skupina autobusem přepravila přes Německo, Belgii a Francii až k ránu dalšího dne do přístavu v Calais, kde jsme nastoupili na trajekt, který nás převezl do Doveru.
Následoval zajímavý celodenní program v přístavním městečku Portsmouth v podobě projížďky na lodi okolo přístavu, prohlídka moderní Spinnaker Tower a návštěva působivého muzea nejmilejší lodi krále Jindřicha VIII., a to tedy Mary Rose. Navečer se studenti rozdělili do hostitelských rodin, kde měli konečně možnost si skutečně popovídat s rodilými mluvčími.

Po dobu následujících čtyř dopolední se všichni scházeli na místě srazu okolo osmé hodiny a zamířili autobusem do města Worthing na ranní vyučování, které probíhalo ve třech skupinách a trvalo od devíti hodin do jedné hodiny odpoledne. Zdejší učitelky měly pro žáky připravené promyšlená a zábavná témata a úkoly na zlepšení všech okruhů jazykových schopností, ať už to byly jednodušší prezentace před ostatními, scénky, menší slohové práce nebo aktivní společenské soutěže v anglickém jazyce.

V odpoledních hodinách studenti průběžně navštívili rybářské a historicky slavné městečko Hastings společně s tamějším interaktivním muzeem pašeráctví. Opět, a tentokrát mnohem blíže než půvabné křídové útesy v Doveru, jsme si vychutnali útesy hned navazující na okouzlující údolí a oblázkovou pláž pod skalními útvary Seven Sisters a hrad Hever Castle obklopený magickými zahradami se dvěma bludišti a proslavený díky královně Anně Boleynové.

Těsně před odjezdem do „malého Londýna“ nebo-li Brightonu měli studenti o chvilku kratší vyučování za účelem uskutečnění slavností ceremonie při předávání certifikátů o úspěšném absolvování jazykového kurzu ve Worthing.

Po příjezdu do Brightonu jsme navštívili nádherné podmořské akvárium SEA LIFE a velkolepou, luxusní, tehdy také novodobou, bývalou královskou rezidenci Jiřího IV. Royal Pavilion.

Vrcholem této výpravy byl samozřejmě celý poslední den strávený v Londýně. Po rozloučení s rodinami se studenti vydali autobusem až k Londýnské O2 Aréně, odtud jsme pluli lodí okolo celosvětově známých staveb jako Tower Bridge, The Globe Theatre, Tate Modern, London Eye a ovšemže i Big Ben a Houses of Parliament. Od nejslavnější věže jsme pak dále pokračovali k Westminsterskému opatství přes Downing Street a St. James' Park až k dnešnímu sídlu krále Buckinghamskému paláci.

Odtud jsme dále pokračovali kolonádou k památníku krále Jiřího VI. a jeho manželky královny Alžběty, přes Trafalgarské náměstí, okolo Národní Galerie až na Leicesterské náměstí, odkud byla možnost pokračovat na Piccadilly Circus nebo do čtvrti Soho. 

Po obědové pauze se zamířilo na londýnské metro, kterým se všichni studenti zpátky přepravili k O2 Aréně, odkud okolo šesté hodiny vyrazil autobus směrem zpátky do Nymburka. 

Z naší strany, jakožto účastníků zajezdu, bychom moc rádi věnovali velké díky všem organizátorům této akce, díky kterým se celý pobyt vůbec uskutečnil, neboť jsme si ho všichni, ačkoliv třeba každý jiným způsobem, nezapomenutelně užili.


Sofie Chodymčuková, 3TA

Aktuální informace

29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

Ing. Viktor Boháč

Absolvoval v roce 1922.

Narodil se 16. 10. 1904. V r. 1930 se oženil a měl dva syny a dceru. V r. 1936 se stal ředitelem lázní Velichovek a později ředitelem sanatoria v Dobříši.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Cenzura v Prusku

únor 1903

Pruský ministr vnitra podal v Poslanecké sněmovně vysvětlení, proč byla zakázána hra Das Tal des Lebens (Údolí života) od Maxe Dreyera:

Nejčtenější

31.05.2024

FOTOGALERIE: FB MĚSTSKÉ KNIHOVNY NBK

Na letošní čtvrtou a zároveň i poslední alumni besedu jsme pozvali absolventku gymnázia z roku 2004. Je jí RNDr. Milada Křížová, meteoroložka Českého hydrometeorologického ústavu, která pracuje i v Redakci počasí České televize. Setkání s ní proběhne v nymburské knihovně ve čtvrtek 6. června 2024 od 17.30 hodin s tématem: Počítání počasí?!

celý článek
28.05.2024

Když jsme v prosinci odjížděli z výměnného pobytu na partnerské škole ve Westerburgu, byla jsem z ní naprosto nadšená a doufala jsem, že ji ještě navštívím. V tu chvíli to bylo spíše velké přání a já pořádně nevěřila tomu, že by se to opravdu mohlo uskutečnit. Když má ale člověk školu plnou podporujících lidí a dva nadšené učitele v Německu, jde všechno, a tak jsem se v neděli 12. května vydala do Westerburgu, abych tam pomohla s organizací projektového týdne s tématem Evropské unie „Europawoche“ a abych viděla tuto školu v běhu.

celý článek
29.05.2024

Ve středu 25. května se na Francouzský institut v Praze sjeli vítězové krajských kol konverzační soutěže ve francouzštině, aby v republikovém finále navzájem poměřili své jazykové dovednosti ve svých kategoriích. Naše škola měla zástupkyně hned ve třech kategoriích a vedly si výborně! 

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.