Экрскурсия в Прагу

14-го июля мы отправились в Прагу. И что мы видели? Читайте дальше.

Наше путешествие началось на Вокзале имени Масарика. Потом мы пошли на Вацлавскую площадь, где мы покупали в магазине с русскими продуктами. Наша цель была посетить Храм Цирила и Мефодия, где скривались чешские патриоты после аттентата на Р. Гейдриха. Мы осмотрели храм и пошли в музей, который находится в крипте храма. После того мы пошли погулять к горе Потршин, где мы прочитали отрывок из поэмы Марины Цветаевой - Поэма горы. Экскурсию мы закончили опять на Вокзале имени Масарика. Это был прекрасный день.

Студенты групп русского языка 2А+6XB

Hlavním cílem naší exkurze do Prahy byl pravoslavný Chrám Cyrila a Metoděje. Cestou ke chrámu, který se nachází blízko Karlova náměstí, jsme se zastavovali na Václavském náměstí, kde se nachází obchod s ruskými potravinami. Po cestě jsme tlumočili informace o Praze. Prohlídli jsme si chrám uvnitř a poté se vydali do nově otevřeného muzea věnovaného akci Anthropoid, které se nachází v kryptě chrámu. Měli jsme tak jedinečnou příležitost podívat se na zvláštní místo, kde se psal kus dějin. Dalším místem byly zahrady pod Petřínem, kde jsme četli úryvky z díly Mariny Cvětajevové, která v Praze nějakou dobu žila. Exkurze se nám velice líbila.

Fotograficky exkurzi zaznamenala paní profesorka Koželská a Aleš Šlechta.

Na fotografie se podívejte ZDE.

Studenti skupin ruského jazyka z 2A a 6XB.

04.07.2017

každé pondělí 9:00 - 11:00 hod

Mgr. Žaneta Peřinová

Mgr. Žaneta Peřinová (*1980), novinářka, redaktorka sportovního zpravodajství České televize, absolvovala v roce 1998.

Vyber motto pro školní rok 2017/2018
Chinmoy 14 %
Fulghum 33 %
Goethe 4 %
Čapek 12 %
Einstein 38 %

Kartuziánský řád

29. duben 1903

Dlouhotrvající rozepře mezi francouzskou vládou a řeholními řády, zvláště kartuziány, vyvrcholily v první polovině roku 1903:

Mahátma Gándhí: Buď sám tou změnou, kterou chceš vidět ve světě.