Jiří Teper

Absolvoval v roce 1973.

Narodil se 14. 7. 1954 v Nymburce. Již v průběhu středoškolských studií začíná s pokusy o literární tvorbu.

Píše první básně, dramatické hříčky a písňové texty.

Přibližně od poloviny sedmdesátých let minulého století se poezii věnuje soustavně. První kniha mu ovšem vyšla až ke konci roku 1991. Pod názvem Milovaný obraz do ní autor soustředil sbírky Život, který neskončil (1975-1985), Milovaný obraz (1988) a Srdečný pozdrav z Prahy (1989). Knížka se jako artefakt umístila v soutěžích o nejkrásnější knihu Československa (1992) a nejkrásnější knihu světa (1993).

V roce 1998 mu nakladatelství Solín vydalo bibliografii Vymyslel anděly, v r. 2001 vydal další sbírku poezie Rychlejší než zvuk, v témže roce mu město Nymburk vydalo básnický výbor s názvem Grand Hotel Nymburk.

K vydání je připravena knížka básní pro děti Říkanky peří.

Jiří Teper pracuje jako novinář. Napsal stovky deníkářských a časopiseckých fejetonů, desítky rozhlasových fejetonů, několik rozhlasových a televizních scénářů, dále desítku divadelních her pro děti i dospělé a velké množství písňových textů. Píše dál. více

Pavel Zdražil

Absolvoval v roce 1984.

Narodil se 11. 9. 1965 v Městci Králové. Pochází z kantorské rodiny (dědeček – učitel, malíř a sochař G. R. Holeček),

Je to jen gesto a stávka s demonstracemi nic nepřinesou 21 %

Začaly vycházet Ľudové noviny

2. leden 1903

V Martině začaly vycházet Ľudové noviny (zprvu třikrát týdně),

29.04.2019

V pondělí 29. dubna se s naší školou rozloučili studenti maturitního ročníku. Na letošní rok přichystali originální a neotřelé poslední zvonění s tématy okupace '68 a sametové revoluce, od které si letos připomínáme 30. výročí.