Výtvarná soutěž „A proč je platýz placatý?“

14.05.2011
Výtvarná soutěž „A proč je platýz placatý?“

Ve škole jsme malovali na téma „A proč je platýz placatý?“ do soutěže Polského institutu. Moje malba se umístila, a proto jsem se se svou sestrou vydala v sobotu 14. 5. 2011 do Prahy na  17. mezinárodní  knižní veletrh „ Svět knihy “.

Když jsme dorazily, zamířily jsme do sálu „ Rosteme s knihou “, kde se mělo konat vyhlášení vítězů a předávání cen. Tohoto udílení se zúčastnil také polský spisovatel Rafal Kosik, po pravici mu seděl herec Kajetán Písařovic a po jeho levici seděla Beata Mocová z Polského institutu.

Nejprve nám pan Písařovic předčítal z knihy Felix, Net a Nika; Gang neviditelných, kterou napsal Rafal Kosik. Poté následovalo vyhlášení výsledků soutěže, které se zúčastnilo přibližně čtyři sta dětí. Získala jsem 2. místo ve své kategorii a byla jsem odměněna knihami, cédéčky a mnoha dalšími skvělými cenami.

Potom jsme se rozhlédly po celé výstavě. Tento rok byla výstava uspořádána na téma „Saudská Arábie“. Všude se nacházely stánky různých nakladatelství, kde si návštěvníci mohli zakoupit knihy. Výstava byla nádherná a každému upřímně doporučuji, aby ji navštívil.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Absolvoval v roce 1950.

Půl století působil na nejvyšší úrovni střídavě jako hráč a trenér basketbalu a jako expert při OSN.

Svět v roce založení školy

Finská ústava

15. duben 1903

Na příkaz ruského cara Mikuláše II. byla na tři roky pozastavena platnost finské ústavy. 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!