Úspěchy studentů Gymnázia Nymburk v chemické olympiádě

Úspěchy studentů Gymnázia Nymburk v chemické olympiádě

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

Okresní kolo Chemické olympiády kategorie D se konalo již tradičně na našem gymnáziu.  Účast žáků ze základních škol a gymnázií nymburského okresu byla velmi malá, ale větší než loni.  Z celkového počtu šesti žáků byli dva z Gymnázia Nymburk, Bohumil Vrbík a Jakub Vojáček, a vůbec nedopadli špatně. Umístili se na prvním a čtvrtém bohužel nepostupovém místě. Za hladký průběh teoretické i praktické části bych chtěla poděkovat svým dvěma asistentům, žákům vyššího gymnázia, Jakubu Kubečkovi a Danu Gromadovi. Oba tito žáci se aktivně zúčastnili školního kola ChO v kategorii B a zvítězili. V současné době netrpělivě čekají na pozvání do Prahy, kde se utkají se svými soupeři v krajském kole ChO někdy v květnu.

Vítěz okresního kola ChO nejnižší kategorie D, Bohumil Vrbík, žák 4KA Gymnázia Nymburk, postoupil do krajského kola CHO, jež se konala v pondělí 4. dubna 2011 na Pedagogické fakultě UK v Praze. Z 28 žáků bylo pouze 10 úspěšných řešitelů, což vypovídá o vysoké náročnosti úkolů krajského kola CHO. Náš „Bohoušek“ se umístil na krásném 5. místě. Od třetího místa ho dělil pouze jeden jediný bod. Tak třeba příště. Blahopřejeme.

Jakub Kubečka, náš zkušený chemik, vyhrál krajské kolo ChO v kategorii A (lépe bych to nesvedla) a postoupil do národního kola ChO, kde skončil jako úspěšný řešitel na pěkném 16. místě. Dále se dostal do užšího výběru, takového semifinále, které by rozhodlo o postupu do mezinárodního kola ChO. Jakub sice tady vypadl, ale podle jeho slov to dobře dopadlo, protože vlastně nechtěl postoupit do mezinárodního kola, které se uskuteční letos v Turecku, ale rád by vyhrál až příští rok a letěl raději do Ameriky. Tak uvidíme.

Jakub nepropadá panice a stále se intenzivně učí chemii a připravuje se na krajské kolo ChO nižší kategorie, kategorie B.

Děkujeme všem zúčastněným za vzornou reprezentaci naší školy v různých kategoriích Chemické olympiády.

Aktuální informace

03.03.2021

Na emailové adresy zákonných zástupců uchazečů o studium na naší škole byly odeslány informační maily s dotazníky. 

Celý článek
02.03.2021

Upozorňujeme zákonné zástupce uchazečů do 1.ročníku ve školním roce 2021-22, že v pondělí 1.3.  skončilo období, kdy bylo možné podat přihlášku ke studiu.

Celý článek

Významní absolventi

Balejová Marta

Absolvovala v roce 1972.

Patří mezi nejvýznamnější současné šansoniérky, které se v České republice profesionálně zabývají tímto specifickým hudebním žánrem. 

Svět v roce založení školy

A. Balfour

8. červenec 1903

Německé listy citovaly řeč britského ministerského předsedy Arthura Balfoura: 

Nejčtenější

10.02.2021

V sobotu 6.2. a v neděli 7.2. reprezentovala Českou republiku sourozenecká dvojice Kateřina a Daniel Mrázkovi na juniorských mezinárodních závodech „Egna Dance Trophy 2021“ v italském městě Egna.

celý článek
16.02.2021

Podívejte se na video, které o škole natočili!

V "normální době" vždy na Dnech otevřených dveří provází naši studenti návštěvníky a uchazečům o studium a jejich rodičům podávají zasvěcené informace, co a jak na škole funguje, čím je škola zajímavá a jak splnila jejich očekávání. To bohužel není dnes možné a tak se Studentský parlament obrací na zájemce o studium touto cestou.

celý článek
24.02.2021

Ve středu 24.2. proběhlo školní kolo konverzační soutěže ve FRJ. Z pochopitelných důvodů bylo letos online. Ale i přes tuto skutečnost se soutěž vydařila a máme postupující do krajského kola.

celý článek
 
Les Brown: Nemusíte být skvělí, abyste začali, ale musíte začít, abyste byli skvělí!