Únorová alumni beseda se soudcem prof. Zdeňkem Kühnem

DOPLNĚNY FOTKY Z BESEDY
Druhá letošní alumni beseda (již dvakrát odložená), na niž přijal pozvání soudce Nejvyššího správního soudu ČR prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D., se uskuteční 24. února 2022 od 18.00 hodin v učebně č. 2 v přízemí školy. Z protipandemických opatření zůstává v platnosti jen povinnost dezinfekce rukou při vstupu do budovy a nasazení respirátorů po celou dobu společenské akce.

Beseda s prof. dr. Zdeňkem Kühnem je otevřena všem zájemcům - ať už studentům, učitelům, absolventům školy, ale též široké veřejnosti. Po krátkém exkurzu, co správní právo vůbec přesně obnáší, budeme sledovat mimořádně bohatou postgraduální etapu vědecké a profesní kariéry pana profesora, dozvíme se o jeho práci a určitě také dojde na vzpomínky na jeho středoškolská léta na naší škole. Beseda proběhne v režimu komunitně-osvětového setkání a bude se vyplňovat prezenční listina.

Prof. Kühn kromě práce v kárném senátu NSS přednáší na fakultách práv teorii práva, právní argumentaci, aplikaci práva a mnoho dalšího. V oblasti justice a práva jde velmi pravděpodobně o vůbec nejvýznamnějšího absolventa nymburského gymnázia od jeho založení v roce 1903.

pozvánka na besedu pro tisk

Dr. Miroslav Lazna (Michael J. Lazna, Ph.D.)

Miroslav (Michael) Lazna, Ph.D. (1926-17. 1. 2005), poúnorový emigrant, agent CIA v NSR, kulturní antropolog, vysokoškolský učitel, konzultant na MZV USA a amatérský malíř, absolvoval Reálné gymnázium v Nymburce v roce 1946.

Svaz českých lyžařů

21. listopad 1903

V Jablonci nad Jizerou byl založen Svaz českých lyžařů.