Nová nástěnka dobrovolnictví a alumni ve druhém patře

Nová nástěnka dobrovolnictví a alumni ve druhém patře

Ve druhém patře školní budovy na chodbě mezi učebnami č. 67 a 68 byla nově upravena nástěnka, která obsahuje informace o Dobrovolnických akcích nejen na GBHN a o Alumni (tj. o absolventech školy). Jde o dvě aktivity, které na škole dlouho pěstujeme, ale zatím jim nebyla věnována žádná nástěnka.

Studentský parlament GBHN v souvislosti s přesunem většiny předávaných informací do virtuálního digitálního prostoru sociálních sítí nedávno uvolnil jednu za svých dvou dosavadních nástěnek. Poměrně snadno se pro ni podařilo najít nový vhodný obsah.

Dobrovolnictví má na naší škole dlouhou tradici - v posledním desetiletí ještě posílenou v rámci Mezinárodní ceny vévody z Edinburghu, kde je to přímo jedna z rozvíjených činností (DofE ale svou nástěnku už mělo a nadále má na druhém mezipatře hlavního schodiště). Nová nástěnka se věnuje nikoliv dobrovolnictví individuálnímu v rámci DofE (i když DofE bufetík má spíš kolektivní charakter), nýbrž zapojení studentů do různých humanitárních sbírek a podobných aktivit, které mají obvykle celostátní působnost. Tyto obecně prospěšné aktivity na škole garantuje paní prof. Eliška Hornová, která na nástěnku vystavila certifikáty a poděkování za to, že jsme se jako škola do nich zapojili. Kdo se chce stát dobrovolníkem a vybírat peníze na některý humanitární záměr, může se o tuto službu přihlásit třeba QR kódem, který nástěnka obsahuje a který vede k tomuto formuláři.

Alumni besedy s významnými absolventy školy pořádáme (s covidovou přestávkou) od podzimu 2019. Několikrát ročně zveme do nymburské knihovny na besedu různé zajímavé osobnosti, které sedávaly v lavicích naší školy a od maturity se kariérně posunuly na místa, která jsou inspirativní i pro současné studenty, jejich rodiče i profesory nebo ostatní absolventy. Postupně tak budujeme komunitu, ze které jednou, jak doufáme, vzejde i zapsaný spolek Alumni klub GBHN. Nástěnka prozatím obsahuje medailonky významných absolventů, kteří byli hosty alumni besed v letošním školním roce. Jsou převzaté z příslušné sekce webových stránek školy. Alumni část nástěnky obsahuje také QR kód pro ty, kteří se sdíleným formulářem chtějí přihlásit k příjmu pozvánek na všechny další alumni besedy do své emailové schránky.

Aktuální informace

21.04.2024

se konají v pondělí 29/4:

-17:30-18:00 hod
schůzky v učebnách
-18:00-19:30 hod
29.10.2023

Ředitel školy zveřejňuje výroční zprávu o činnosti školy za školní rok 2022-2023

Významní absolventi

prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D.

Prof. JUDr. Zdeněk Kühn, Ph.D., LL.M., S.J.D. (*8. 10. 1973), soudce Ústavního soudu ČR, profesor teorie práva na PrF UK v Praze a vůbec první Čech, který dosáhl prestižního titulu doktor právních věd (S.J.D.), maturoval na naší škole v roce 1992.

Anketa

 
Motto školního roku 2023-24
Arnošt Lustig 6 %
Tony Wagner 24 %
William Blake 9 %
Oscar Wilde 49 %
Albert Einstein 12 %
Celkový počet hlasů: 216
Archiv anket

Svět v roce založení školy

Dohoda mezi Kubou a USA

16. únor 1903

Byla uzavřena dohoda mezi Kubou a USA, podle níž USA směly udržovat na Kubě vojenské základny. 

Nejčtenější

26.03.2024

Nymburští debatéři Luisa Anna Hofmanová (7MA), Sofie Fukalová (7MA), Tadeáš Brablc (8OB) a trenér Matěj Piller se poslední víkend před Velikonocemi vydali do České Třebové, kde se zúčastnili posledního turnaje Debatní ligy v této sezóně. Akce se uskutečnila v prostorech Střední školy technické a dopravní Gustava Habrmana.

 

celý článek
13.04.2024

Ve středu 10. dubna jsme ve složení Honza Kopeček (6XB), Anna Hířová, Štěpán Soulek a Mikuláš Vodenka (5QB) brzy ráno vyrazili do Prahy na VŠCHT na krajské kolo chemické olympiády kategorie C.

celý článek
25.03.2024

Na dvě hodiny se učebna č. 73 proměnila v soudní síň, kde studenti právního semináře předvedli své dovednosti v simulovaném soudu z trestního práva. Projekt, na kterém naše gymnázium spolupracuje s Právnickou fakultou UK, dal studentům možnost prozkoumat právní systém z první ruky a zároveň rozvíjet kritické myšlení a rétorické schopnosti.

celý článek
 
Oscar Wilde - Buď sám sebou. Všichni ostatní už jsou zabraní.