10:20   7:20    9:20  20:13

XXX

XXX

6b  6.

3body - výhra, 2body - remíza, 1bod - prohra, 0bodů - nenastoupení - kontumace utkání (20:0), -1bod - při opakovaném nenastoupení k utkání (2 a více utkání)

Základní část - každý s každým 1x / hrací den pátek po 14 hod. (při domluvě týmů je možný přesun na libovolný den a hodinu) / hřiště - ve dvoře gymnázia, při nepřízni počasí tělocvična

Postup do FINAL FOUR  - první čtyři týmy po základní části; hraje se na hřišti ve dvoře gymnázia; při nepřízni počasí v hale ZŠ Komenského

Streetballová liga

FINAL FOUR ŠKOLNÍ STREETBALLOVÉ LIGY

Finále školní streetballové ligy proběhne ve čtvrtek 29.6. od 10.40 hod. na hřišti ve dvoře školy. Detailní rozpis čtěte v článku.

Celý článek

3. kolo Školní streetballové ligy a herní plán do konce soutěže

3. kolo nabídlo pouze 1 zápas, ve kterém nastoupil (nestárnoucí) tým Profesorů proti favorizovaným sextánům - Still better than Celtics. Profesoři ve složení (Raja, Koželská, Martínková, Bubeníková a Nedbal) sice jevili známky značné únavy již od 3. minuty zápasu, ale svými zkušenostmi drželi vedení až do předposlední minuty, kdy sextáni se slovy "Přece s nima neprohrajem" zvýšili již tak vysoké tempo, rotaci hráčů a hlavně zkvalitnili doskok, díky kterému nejen vyrovnali, ale v poslední minutě zápasu rozhodli o svém jednobodovém vítězství. Nezbývá než dodat SLÁVA VÍTĚZŮM, ČEST PORAŽENÝM.

Celý článek

Školní streetballová liga (2. kolo) - Profesoři po čtyřech letech opět ve hře

Streetballová liga pokračovala druhým hracím dnem a hned na úvod pátečního programu mohli vidět všichni fanoušci streetu velký návrat týmu Profesorů, který ve složení Lenka Bubeníková, Šárka Rajová, Eva Svěcená, Eva Poprová, Andrea Koželská a Martin Nedbal vybojoval vítězný zápas proti kvartánům (Nymburk Cavaliers). Za zmínku stojí i to, že ve všech ostatních devíti týmech hraje pouze 1 děvče (Veronika Žampová).

Celý článek

Školní streetballová liga - první hrací den

Školní streetballová liga byla odstartována skvělým vystoupením týmů Skeptiků (maturanti) a Švarcenegrů (předmaturanti), kteří předváděli hru plnou skvělých akcí, kvalitní střelby a neutuchající bojovnosti. Z vítězství se radoval tým Skeptiků, jejichž nejlepší hráč Martin Kolář zaznamenal 18 b (7 trojek), což je historicky jeden z nejlepších individuálních výkonů. Pochvalu ale zaslouží i trojice Švarcenegrů (Pýcha, Švarc, Goerojo), kteří se první polovinu utkání drželi na dostřel a zcela jistě budou týmem, který bude bojovat o jednu z medailí. V ostatních zápaech byl rozdíl ve skóre mnohem větší, nicméně chuť do hry nechyběla nikomu, takže jedinnou stinnou stránkou bylo zranění Dominika Najmana, kterému přejeme hodně zdraví a brzký návrat pod basketové koše.

Celý článek

Začíná 14. ročník Školní streetballové ligy

Školní streetballová liga začne za účasti 10 týmů v pátek 5.5. ve 14 hodin. Hrát se bude tradičně ve dvoře gymnázia či v tělocvičně naší školy. Týmy jsou rozděleny do dvou skupin po pěti týmech. Po základní skupině postoupí 8 týmů do čtvrtfinále. Final Four se bude hrát 29.6.2017.

Celý článek

MISTŘI STREETU 2016 - DOPIJEM A PŮJDEM

13. ročník streetballové ligy zná svého vítěze!!! 7 úspěšných trojek ve finále rozhodlo, že se z titulu mohl radovat tým Dopijem a půjdem (Radek Telvák, Jirka Szita, Robin Švarc + Vítek Paulík a Matěj Prášil). Na druhém místě skončili letošní maturanti (Bavendo 2), kteří zasloží pochvalu nejen za přístup k letošnímu turnaji, ale velký dík jim patří i za předchzí ročníky, kterých se pravidelně účastnili. Bronzové medaile vybojovali hráči z kvinty A, kteří jsou budoucností soutěže a je jen otázkou času, kdy se i jejich jména objeví na poháru pro vítěze. Zapomenout pak nesmíme ani na tým 6 minut nám stačí, který nastoupil v okleštěné sestavě a i když to dnes z jejich strany na vítězství nestačilo zaslouží pochvalu a Filip Kábrt i ocenění jako jeden z nejlepších hráčů nižšího gymnázia, který kdy ve streetové lize nastoupil.

Celý článek

Streetballová liga - 3. kolo a FINAL FOUR

Závěrečné kolo rozhodlo o postupujících. Ve středu 29. 6. nastoupí od 10.30 hod. k prvnímu semifinále Dopijem a půjdem - 6 minut stačí, v 10.55 hod. Bavendo - Still Better Than Celtics, následovat bude souboj o 3. místo a FINÁLE (od 12.15 hod.).

Celý článek

3. kolo streetballové ligy - Still better than Celtics budou hrát o medaile !

Třetí kolo školní streetballové ligy připsalo do tabulky body čtyřem týmům, přičemž zápas týmů 6 minut stačí a Still better than Celtics byl ozdobou dosavadního průběhu soutěže. Velmi vyrovnané utkání pro sebe rozhodli Celtics až v posledních 3 minutách a to především díky větší rotaci hráčů, kteří mohli rovnoceně zasáhnout do hry. Závěrečné skóre 20:15. Za poznámku jistě stojí i účast reprezentanta Martina Koláře, který svými dunky co chvíli rozechvěl konstrukci koše ve dvoře gymnázia a i přes velkou snahu být hlavně asistentem borcům ze 4.A, nastřílel za zápas 15 bodů.

Celý článek

Školní streetballová liga - 2. kolo

Dvěma zápasy pokračovala základní část školní streetové ligy. Tým 6 minut stačí se posunul na 4. místo a směřuje do play off. Třetí kolo se odehraje v pátek 27. 5. od 14.10 hod. (při nepřízni počasí se bude hrát v tělocvičně)

Celý článek

Školní streetballová liga - 1. kolo, 10 zápasů, MVP - Filip Kábrt

První kolo streetové ligy nabídlo celou řadu zajímavých zápasů, ve kterých mohli fanoušci sledovat bezmála čtyři desítky hráčů, kteří předváděli velmi pěkné výkony, přičemž bojovností vynikali především ti mladší, kteří se nezalekli ani velkých streetballových jmen (Kotásek, Szita, Kosík, Ballaty, ...). Asi nejvíce zaujal sekundán Filip Kábrt z týmu 6 minut stačí, který proti velkým favoritům turnaje Bavendo 2 (maturanti 4.A + Martin Kolář a Adam Bubeník) předvedl 4 trojky v řadě a na malou chvilku znejistil superfavorita, který ovšem nakonec vyhrál 20:11.